Kalisz: Kolejny dom pomocy społecznej zamknięty

  • 09.04.2020, 10:29
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Kolejny dom pomocy społecznej zamknięty
Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu został zamknięty decyzją sanepidu, z powodu wykrycia koronawirusa u dwóch pracowników. Ponad 170 osób zostało objętych kwarantanną.

Inspekcja Sanitarna zadecydowała o zamknięciu Domu Pomocy Społecznej w Kaliszu do 15 kwietnia. Powodem jest wykrycie koronawirusa u dwóch pracowników. 177 osób, w tym mieszkańcy i personel DPS-u, zostało objętych kwarantanną.
"Potwierdzono także zakażenie u jednej z mieszkanek prowadzonego przez MOPS mieszkania chronionego. Kobieta przebywa w szpitalu. Kwarantanną objęto 22 osoby – w tym 8 podopiecznych ośrodka pomocy - którzy mieli kontakt z zakażoną." - Krystian Kinastowski prezydent Kalisza poinformował na swojej stronie na Facebooku. 
To już kolejny przypadek zamknięcia domu pomocy społecznej z powodu koronawirusa w naszym regionie. Ostatnio informowaliśmy o kwarantannie w DPS-ie w Psarach. 

fot. www.dpskalisz.pl

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
adam
adam 15.04.2020, 11:18
Więcej rozwagi. Nie można sugerować skąd przyszedł wirus. Nosicielem wirus mógł być każdy, w tym personel DPS czy Salusa, lekarze i pielęgniarki oraz Dyrekcja DPS czy Salusa, rodzina, inne osoby które przebywały w ośrodku. I stosujmy uczciwie środki ochrony.
Pomoc dla rodziny z Ostrowa Wlkp.
Pomoc dla rodziny z Ostrowa Wlkp. 09.04.2020, 14:59
Ludzie pomóżcie Ojcu rodziny z Ostrowa Wlkp.w potrzebie strona zrzutka pl. Na chleb dla mojej rodziny ID: sn6mn4 . Wpłacie chociaż symboliczne 1 zł.na szczytny cel .Zostań bohaterem .

Pozostałe