Sport: Pod egidą KKS-u. Trwa nabór do klas piłkarskich VII LO SMS

  • 09.04.2020, 08:38
  • Ryszard Binczak
Sport: Pod egidą KKS-u. Trwa nabór do klas piłkarskich VII LO SMS
Wraz z nowym rokiem szkolnym w VII Liceum Ogólnokształcącym – Szkole Mistrzostwa Sportowego w Kaliszu otwarte zostaną kolejne klasy sportowe.

Działające w VII Liceum Ogólnokształcącym w Kaliszu klasy sportowe cieszą się sporym zainteresowaniem. W obecnym roku szkolnym udało się uruchomić siedem takich klas, z czego aż pięć to klasy pierwsze. Partnerem tych o profilu piłka nożna jest KKS Kalisz.
- Uczęszczanie do klasy sportowej to ważny krok w kierunku pełnego rozwoju młodych piłkarzy. Tym razem możliwość doskonalenia swoich umiejętności otrzymają chłopcy z rocznika 2005. Dzięki współpracy z VII LO SMS będą mieli zapewnioną świetną bazę dydaktyczną oraz treningową, doświadczonych nauczycieli i trenerów, co stanowi podstawę prawidłowego kształcenia. Mam nadzieję, że w przyszłości kolejni uczniowie i absolwenci tej szkoły trafią do pierwszej drużyny KKS-u, tak jak stało się to w przypadku Jakuba Zachary i Wiktora Smolińskiego, dwóch zawodników z rocznika 2004, uczęszczających obecnie do I klasy, którzy z początkiem roku dołączyli do seniorskiego zespołu KKS-u - mówi Robert Trzęsała, prezes klubu.  

Szkoła wraz z klubem rozpoczęły już nabór na rok szkolny 2020/2021 dla uczniów z rocznika 2005. Na chwilę obecną zaplanowane są cztery treningi naborowe (29 kwietnia, 6 maja, 20 maja i 24 czerwca), natomiast w czerwcu mają odbyć się testy sprawnościowe. Ponadto prowadzony jest nabór uzupełniający dla chłopców z roczników 2003 i 2004. Wszelkie szczegóły znaleźć można na stronie http://www.akademiakkskalisz.pl/nabor2020/
Fot. KKS Kalisz     

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe