Ostrów: Aby w autobusach było bezpiecznie

  • 09.04.2020, 08:07
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Aby w autobusach było bezpiecznie
Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie działa profilaktycznie w czasie epidemii.

Na wakacyjny zmieniony został rozkład jazdy – to optymalne rozwiązanie na ten trudny czas – zmniejszyła się ilość podróżujących, a korzystający z przejazdów mogą bez problemu dojechać do pracy albo szpitala, czy aptek.
Każdy kierowca został wyposażony w rękawiczki jednorazowe i płyny dezynfekujące. Wszystkie biletomaty stacjonarne są dezynfekowane. Każdy autobus zjeżdżający na zajezdnię podlega dezynfekcji ze szczególnym uwzględnieniem biletomatu, kasowników, poręczy i uchwytów. Zwiększona została obsada pracowników dezynfekujących autobusy.
Od 16 marca w autobusach wprowadzone zostały tzw. strefy przedniego pomostu. Niemożliwe jest wsiadania i wysiadanie z autobusu przez pierwsze drzwi w pojeździe. Wydzielono także strefę dla kierowcy, do której pasażerowie nie mają wstępu.
Od 25 marca, zgodnie z zarządzeniem premiera RP, połowa miejsc w pojazdach musi być wolna - na ostrowskich autobusach widnieje informacja o tym, ilu maksymalnie pasażerów może się w nich znajdować.
Obostrzenia i ograniczenia dotknęły również system Ostrowskiego Roweru Miejskiego, którego MZK jest administratorem. Od 14 marca wszystkie rowery miejskie zostały zabezpieczone i zwiezione ze stacji rowerowych. Wszyscy użytkownicy systemu otrzymają wiadomość SMS w momencie jego ponownego uruchomienia.
- Chcemy w jak największym stopniu zapewnić pasażerom i pracownikom spółki bezpieczne korzystanie z komunikacji miejskiej - mówi Janusz Marczak, prezes MZK w Ostrowie.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe