Wielkopolska: Nowe respiratory

  • 09.04.2020, 07:30
  • Ryszard Binczak
Wielkopolska: Nowe respiratory
20 respiratorów i 10 kardiomonitorów trafiło do szpitala w Poznaniu.

Do jednoimiennego szpitala im. Józefa Strusia przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu zostało dostarczonych 20 respiratorów i 10 kardiomonitorów. Dostawę zapewniła Agencja Rezerw Materiałowych. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zaznacza, że potrzeby szpitala na wypadek ciężkich przypadków zarażenia koronawirusem są zabezpieczone. 
- Rządowa Agencja Rezerw Materiałowych na bieżąco dostarcza nam środki ochrony osobistej, ale i sprzęt. Dziś mamy jedną z większych dostaw do szpitala jednoimiennego. Przygotowujemy się do większej liczby przypadków, dlatego już teraz z jednej strony tworzymy izolatoria, do których trafią pacjenci z lekkimi objawami i uwolnią miejsca w szpitalu, a z drugiej strony doposażamy placówkę, by była gotowa zająć się jak największą liczbą osób, które są w ciężkim stanie – mówi Łukasz Mikołajczyk. 
Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła 10 zestawów respiratorów, 5 respiratorów z mieszalnikiem, 5 respiratorów transportowych z dodatkowym wyposażeniem oraz 10 kardiomonitorów. Łączy koszt dostawy to ok. ponad 1,2 mln zł. 
Dodatkowo także do szpitala przy ul. Szwajcarskiej trafił respirator zakupiony ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Łącznie szpital jednoimienny będzie dysponował 81 respiratorami. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe