Aglomeracja: Korespondencyjny prezydent. Zapraszamy do naszej ankiety

  • 08.04.2020, 17:04 (aktualizacja 09.04.2020, 07:36)
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Korespondencyjny prezydent. Zapraszamy do naszej ankiety
Czy w dobie szalejącego koronawirusa powinny się w Polsce odbyć wybory prezydenckie nawet jeśli władza chce je przeprowadzić w formie korespondencyjnej?

Sejm przyjął projekt ustawy złożony przez posłów Prawa i Sprawiedliwości, który przewiduje przeprowadzenie korespondencyjnego głosowania w majowych wyborach prezydenckich. Teraz ustawa trafiła do Senatu.

Zgodnie z projektem wybory prezydenckie w 2020 roku zostaną przeprowadzone listownie. Każdy Polak uprawniony do głosowania otrzyma pocztą kartę do głosowania w wyborach. Później każdy z wyborców będzie musiał wrzucić kartę w zaklejonej kopercie do specjalnej skrzynki nadawczej. Razem z kartą do głosowania do koperty należy dołączyć oświadczenie, ze swoim imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL. W ten sposób wyborcy mają potwierdzić, że osobiście brali udział w głosowaniu.

 

Czy to jest dobry pomysł? Zapraszamy do udziału w naszej ankiecie która znajduje się na stronie: www.naszrynek.pl.

We wcześniejszej ankiecie pytaliśmy, czy w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wybory prezydenckie powinny być przełożone? Aż 91 proc. głosujących uważało, że powinny być przełożone, 8 proc. twierdziło iż winny odbyć się w zaplanowanym terminie, a 1 proc. nie miało na ten temat zdania.

 

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe