Tenis stołowy: Czy w Raszkowie będzie I liga?

  • 08.04.2020, 06:23 (aktualizacja 09.04.2020, 07:37)
  • Ryszard Binczak
Tenis stołowy: Czy w Raszkowie będzie I liga?
Decyzją Polskiego Związku Tenisa Stołowego rozgrywki ligowe na szczeblu ekstraklasy I i II ligi zostały zakończone.

Raszkowski Ludowy Klub Tenisa Stołowego już wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo II ligi grupy południowej, gdzie był jedynym zespołem, który zdobył maksymalna ilość punktów. W roku jubileuszu 45–lecia klubu zespół zapewnił mistrzostwo najlepszego klubu w Wielkopolsce i wysunął swoją kandydaturę na awans do I ligi.

Przed raszkowskim Ochmanem pozostał jeszcze jeden mistrzowski pojedynek, w którym zmierzy się z mistrzem grupy północnej UKS Champion Police. Dotychczasowy bilans spotkań raszkowskiego Ochmana z zespołem z Polic jest dodatni dla Raszkowa, tym samym Ochman wyrasta na faworyta i kandydata do I ligi. Zespół udowodnił, że jest faworytem i swoją pozycję zapewnił dużym zaangażowaniem i wielką dyscypliną popartą umiejętnościami.

Awans do I ligi byłby wielkim sukcesem klubu i ważnym wydarzeniem dla środowiska. Klub został zobligowany do rozegrania pojedynku o mistrzostwo i awans do I ligi do końca czerwca 2020 roku, o ile do tego okresu obostrzenia związane z epidemią zostaną zlikwidowane.

Końcowa tabela II ligi: 1. RLKTS Ochman Raszków 24 pkt., 2. UKS Piast Ostrzeszów 21, 3. LKS Tajfun Ostrów 18, 4. KS Polonia Śmigiel 11, 5. SKF MKTS Opalenica 11, 6. KS Wamet Dąbcze 7, 7. UKS Daniszyn 3, 8. LKTS Luvena Luboń 1.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe