Wielkopolska: Sytuacja w powiecie krotoszyńskim i Pleszewie

  • 07.04.2020, 17:49
  • Ryszard Binczak
Wielkopolska: Sytuacja w powiecie krotoszyńskim i Pleszewie
Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk rozmawiał podczas wideokonferencji ze starostą krotoszyńskim oraz burmistrzami i wójtami z terenu powiatu. W konferencji udział wzięli również przedstawiciele inspekcji sanitarnej i SP ZOZ w Krotoszynie.

Podczas wideokonferencji wojewoda zwrócił uwagę, że kluczowym czynnikiem jest uporządkowanie sytuacji w szpitalu. – Nie możemy dopuścić do paraliżu szpitala, przede wszystkim w aspekcie kadrowym. Dlatego ze szczególną troską trzeba pochylić się nad sytuacją organizacyjną w placówce – mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Samorządowcy przedstawili działania podjęte w ciągu ostatnich 24 godzin, które są efektem poniedziałkowej wideokonferencji. W przygotowaniu jest miejsce zbiorowej kwarantanny w powiecie krotoszyńskim. Z kolei burmistrz Krotoszyna przeprowadza odkażanie miasta.

Dużym problemem jest przenoszenie wirusa do ościennych powiatów, m.in. pleszewskiego, w którym wzrosła liczba osób zarażonych poprzez zarażenie się pacjentów przeniesionych ze szpitala w Krotoszynie do Pleszewa. – Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, bo pacjenci powinni trafić do szpitala jednoimiennego w Poznaniu. Już się tam znajdują, natomiast szpital w Pleszewie jest zobligowany do podjęcia pilnych działań zabezpieczających. Kluczowe jest zabezpieczenie personelu medycznego i dezynfekcja placówki – dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe