Ostrów: Amfiteatr z nowym zadaszeniem

  • 07.04.2020, 14:23
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Amfiteatr z nowym zadaszeniem
Trwają prace budowlane związane z modernizacją miejskiego amfiteatru. Montowana jest konstrukcja dachu nad sceną, okładzina zewnętrznych ścian, a w środku, po wykonaniu wszelkich instalacji, trwa układanie płytek.

Scena została powiększona, montowane jest zadaszenie. Trwają prace wewnątrz budynku.
- Wkrótce ruszy też montaż wygodnych siedzisk. Dzięki nim zyskamy o 60 miejsc więcej, niż było do tej pory. Przy amfiteatrze będą również toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także, wyznaczone specjalnie dla nich, dwa miejsca parkingowe. Z tyłu powstał budynek z zapleczem technicznym dla artystów - będą tam garderoby i toalety dla występujących. Koszt modernizacji to blisko 1,6 mln zł, a jej dofinansowanie wyniosło ponad 800 tys. zł – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Inwestycja powstaje w ramach rewitalizacji przestrzeni miejskiej. To ogromny projekt wart ponad 11 mln zł, na który Ostrów Wielkopolski pozyskał blisko 9 mln zł. W ramach rewitalizacji wykonano modernizację Sali Sesyjnej, trwają prace przy przebudowie Ogródków Jordanowskich, ciągu ulic w centrum Ostrowa oraz amfiteatru. Tę ostatnią inwestycję realizuje ostrowskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego.
Amfiteatr w Parku Miejskim był w bardzo złym stanie technicznym i przestał być jego ozdobą. W tym miejscu powstaje jednak nowoczesny obiekt z wygodnym zapleczem, który pozwoli na organizację letnich koncertów i imprez plenerowych.
- Amfiteatr ma szansę i potencjał, by być kulturalną perełką naszego miasta. Ta modernizacja nada mu drugie życie. Już latem będziemy się tu spotykać na plenerowych koncertach. Mam taką gorącą nadzieję – dodaje prezydent Ostrowa.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe