Kalisz: Płatny parking nawet dla pracowników szpitala

  • 18.04.2017, 15:44 (aktualizacja 18.04.2017, 15:48)
  • Patrycja Pera
Kalisz: Płatny parking nawet dla pracowników szpitala wikipedia
Już niedługo za parking płacić będzie cały personel Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu. Dyrekcja wzoruje się na innych szpitalach.
Za wjazd na parking płacą tylko odwiedzający osoby chore. Koszt całodniowego postoju wynosi 5 zł. Do tej pory cała kadra szpitala zostawiała swoje samochody za darmo, ale już niedługo.
 
- Kaliski szpital wprowadza opłaty za parkowanie wzorem innych szpitali w Polsce. W większości parkingi są płatne –  informuje redakcję Nasz Rynek  Paweł Gawroński,  rzecznik prasowy  kaliskiego szpitala.
 
Szpital tłumaczy swoją decyzję faktem, że nie może  partycypować w kosztach utrzymania infrastruktury parkingowej, (parkomaty, szlabany, utrzymanie nawierzchni i porządku), ponieważ wszystkie środki finansowe uzyskuje z NFZ i przeznacza je na leczenie pacjentów.
 
Złotówka dziennie, tyle ma wynosić opłata.
- Konkurs na wyłonienie dzierżawcy jest w toku przygotowania. Opłata wynosić będzie 30 zł/mc (czyli 1 zł dziennie). Kosztami parkowania obciążeni będą wszyscy pracownicy, w tym także kadra zarządzająca i kierownicza – dodaje Paweł Gawroński.
 
Dyrekcja mówi, że wzoruje się na innych szpitalach, dlatego sprawdziliśmy, jak to wygląda w Ostrowie.
- Dla odwiedzających osoby chore opłata za wjazd na parking wynosi 5 zł. Pracownicy posiadają karty wjazdowe, które upoważniają do bezpłatnego korzystania z parkingu - mówi Joanna Pawlaczyk, rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala – Jeżeli pacjenci przyjeżdżają na rehabilitację, to otrzymują kartę czasową, umożliwiającą korzystanie z parkingu za darmo na okres trwania rehabilitacji, maksymalnie na rok.
Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe