Ostrów: Personel szpitala w Ostrowie: maseczki uszyte przez więźniów są bardzo dobrej jakości

  • 04.04.2020, 20:42
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Personel szpitala w Ostrowie: maseczki uszyte przez więźniów są bardzo dobrej jakości
Pierwsza partia maseczek ochronnych, uszytych przez więźniów z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. trafiła do miejscowego szpitala. - Są bardzo dobrej jakości - powiedziała naczelna pielęgniarka ostrowskiego szpitala Izabela Rynkowska.

Od ponad tygodnia 17 więźniów z Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. szyje maseczki ochronne dla personelu miejscowego szpitala. Najpierw ostrowski przedsiębiorca dostarczył 900 metrów flizeliny, maszyny krawieckie przynieśli z domów funkcjonariusze, a później z pomocą dołączyli także mieszkańcy.
- Zdarzyła się sytuacja, że ktoś zadzwonił do bramy aresztu, bo przywiózł maszyny krawieckie dla nas. Wiedział, że nam się przydadzą - powiedział dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wlkp. mjr Waldemar Zaremba.

Obecnie jest 12 maszyn, które pracują w sali widzeń, przerobionej na szwalnię. Do produkcji maseczek zaangażowanych jest 17 więźniów. Z 900 metrów flizeliny - jak wyliczono w areszcie - powstanie 8 tys. maseczek.
- Osadzeni są bardzo aktywni. Dorobili nawet kilka przyrządów potrzebnych do szycia, jak na przykład rolkę, żeby rozwijać wałek materiału czy listwę do przycinania - powiedział dyrektor Zaremba.
Pierwsza część "aresztowej" produkcji trafiła już do szpitala w Ostrowie Wlkp.
- Są bardzo dobrej jakości. Bardzo chętnie skorzystamy z tej pomocy, bo maseczek brakuje - powiedziała naczelna pielęgniarka ostrowskiego szpitala Izabela Rynkowska.
Zanim maseczki trafią do użytku zostaną zdezynfekowane i sterylnie zapakowane. - Nasza sterylizatornia jest już gotowa i czeka na każdą dostawę - dodała Izabela Rynkowska.
Koordynatorem akcji szycia maseczek jest starostwo powiatowe w Ostrowie Wlkp. Do pomocy zgłosiły się już Koła Gospodyń Wiejskich i Środowiskowe Domy Pomocy Społecznej.
Materiał zakupiło Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski. Powstanie z niego 24 tysiące maseczek.
Autor: PAP/Rynek Zdrowia   

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Yachu 1974
Yachu 1974 21.04.2020, 15:47
Pozdrowienia z Wawy od R.J dla Pana w czerwonej czapce .

Pozostałe