Ostrów: Szczęśliwcy wylosowali mieszkania

  • 02.04.2020, 06:10 (aktualizacja 04.04.2020, 21:00)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Szczęśliwcy wylosowali mieszkania
Kolejni szczęśliwcy wylosowali mieszkania w budowanych przez spółkę MZGM w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu dla Systematycznych blokach przy ul. Klasztornej 18a i ul. Klasztornej 20 w Ostrowie Wielkopolskim.

Ostrowski program mieszkaniowy skierowany jest do młodych ostrowian, w wieku do 40 roku życia, a mieszkania zostaną oddane do użytku w IV kwartale br.

Budowę bloków przy ul. Klasztornej 18a i 20, Spółka MZGM rozpoczęła w 2019 roku, a w okresie od 12.12.2019 do 24.01.2020, tj. w trakcie trwania inwestycji przeprowadzony został nabór osób, które zamierzały ubiegać się o przydział mieszkania. Warunki formalne i kryteria jakie powinny spełniać wnioskodawcy opisane były w publicznie ogłoszonym „Ostrowskim Przyjaznym Programie dla Systematycznych”. Wnioski można było składać na drukach pobranych w spółce lub ze strony internetowej.

W wymaganym terminie wpłynęły 124 wnioski. Zainteresowanie programem nie słabnie. Pomimo iż MZGM wybudował już w tym systemie 133 lokale, w dalszym ciągu kolejni młodzi ostrowianie składają wnioski o przydział mieszkań, które w perspektywie 15-30 lat staną się ich własnością. Zainteresowanie programem jest bardzo duże, i ostatecznie o przydziale mieszkania decyduje losowanie. W ostatnich dniach stycznia 2020 r. komisja powołana przez prezesa Zarządu MZGM Zenona Musialskiego, dokonała weryfikacji wniosków pod względem zachowania przez wnioskodawców kryteriów opisanych w programie, załączników i oświadczeń wnioskodawców dotyczących m.in., zaświadczeń o zameldowaniu w Ostrowie Wlkp., zaświadczeń o dochodach, oświadczeń o braku innych dochodów niż ujęte we wniosku, oświadczeń o braku tytułu własności do innej nieruchomości. Nie spełnienie warunków formalnych było podstawą, pomimo zachowania kryteriów do wykluczenia z udziału w dalszych etapach rozpatrywania wniosku.

- Reasumując, na 124 złożone wnioski z przyczyn formalnych zmuszeni byliśmy odrzucić 40 wniosków. Zakwalifikowane wnioski zostały podzielone według kryteriów określonych w programie, a ze względu na to, iż ilość wniosków pozytywnie zweryfikowanych przekroczyła ilość mieszkań, konieczne było przeprowadzenie losowania – informuje prezes Zarządu Zenon Musialski.

Losowanie odbyło się w sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego (Ostrowskie Centrum Aktywności Lokalnej) w obecności wszystkich zainteresowanych i zakwalifikowanych do losowania wnioskodawców. Losowanie zostało przeprowadzone z udziałem przedstawiciela Urzędu Miasta, prezesa spółki MZGM, oraz pod nadzorem Radcy Prawnego. Wnioskodawcy brali udział w losowaniu mieszkań zgodnie z deklaracją złożoną na wniosku tj. mieszkań 1 -pokojowego, 2 – pokojowego lub 3- pokojowego. Ze względu na to, iż mieszkania w zależności od ilości pokoi, losowane były w odrębnych grupach, do losowań zaproszono kilkoro dzieci z sali. Utworzona została również lista rezerwowa dla każdego z rodzajów mieszkania, na wypadek rezygnacji osób z listy głównej.

Do końca I kwartału 2020 z osobami, które wylosowały mieszkania, zawarte zostały umowy rezerwacyjne, po to by miały one pewność, iż budowane mieszkania staną się ich własnością.

Osoby, którym nie powiodło się w losowaniu ucieszy pewnie informacja, że w roku 2022 spółka planuje oddanie kolejnych 2 budynków w ramach Ostrowskiego Przyjaznego Programu „dla Systematycznych”.

 

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe