Powiat Ostrowski: Prezent z aresztu

  • 30.03.2020, 14:33
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Prezent z aresztu
Wyjątkowy prezent trafił do Urzędu Gminy prosto z ostrowskiego Aresztu Śledczego.

Mowa o obrazie namalowanym przez jednego z osadzonych. Obraz ilustruje gminny program Dobry Początek. Przekazanie pracy odbyło się w połowie marca w areszcie. W spotkaniu wziął udział wójt gminy Piotr Kuroszczyk, radny Rafał Dolata oraz pracownik urzędu Katarzyna Bzik.

Kpt. Waldemar Zaremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim podkreśla, że tego typu działania są doskonałą formą resocjalizacji.

- Osadzony namalował takie dzieło, a drugi osadzony wyszył makatkę, która także stanowi logo tego programu. Staramy się prowadzić tego typu akcje resocjalizacyjne poprzez sztukę. Czasami zdarza nam się skazany, który potrafi malować, wyszywać – tłumaczy kpt. Waldemar Zaremba, dyrektor Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Gotowe dzieło, od kilku dni zdobi ścianę Biura Rady w gminnym urzędzie. Idealnie wypełnia przygotowany wcześniej wystrój dedykowany programowi Dobry Początek.

- Bardzo nam zależało, by jeszcze bardziej zaakcentować w gminie Dobry Początek. Stąd pomysł by po pierwsze znaleźć miejsce w urzędzie, które będzie promowało program. Po drugie by był widoczny, rzucający się w oczy. Myślę, że się udało. Obraz jest piękny. I w najdrobniejszych szczegółach oddaje oryginalny logotyp programu – podkreśla Katarzyna Bzik, pracownik Urzędu Gminy, koordynator programu Dobry Początek.

Co ciekawe początkowo zamiast obrazu miała pojawić się fototapeta.

- Skonsultowałem to z dziewczynami z rady, które początkowo chciały by na ścianie pojawiła się fototapeta. Podsunąłem im pomysł, by był to obraz namalowany przez jednego z osadzonych. Wyraziły zgodę. Podobnie wójt gminy oraz dyrektor aresztu śledczego. W ciągu kilku kolejnych tygodni taki obraz powstał. Dziś możemy podziwiać efekty tej pracy – podkreśla Rafał Dolata, radny gminy Ostrów Wielkopolski.

Dobry Początek to innowacyjny program na skalę kraju dedykowany kobietom w ciąży oraz świeżo upieczonym mamom z Gminy Ostrów Wielkopolski. Każda więc promocja jest ważna. Chodzi o to by dotrzeć do jak największej liczby mieszkanek.

- To program autorski wypracowany przez prawie rok czasu. Ruszył w październiku 2018 roku. Od tej pory kobieta, która złoży odpowiedni wniosek otrzymuje najpierw segregator wraz z plakietką, kilka tygodni później podczas specjalnej gali otrzymuje wspaniałą wyprawkę, wartą prawie tysiąc złotych – mówi Piotr Kuroszczyk, wójt gminy.

To nie pierwszy przykład współpracy Gminy Ostrów Wielkopolski z ostrowskim Aresztem Śledczym. W ubiegłym roku osadzeni porządkowali gminne tereny zielone, m.in.: w Sadowiu, Topoli Małej i Szczurach. Już wiadomo, że taka akcja odbędzie się także w tym roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe