Ostrów: Maseczki z aresztu

  • 30.03.2020, 08:41
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Maseczki z aresztu
Ponad tysiąc maseczek ochronnych uszyli już osadzeni w ostrowskim areszcie i w starostwie przekazali je na ręce naczelnej pielęgniarki ostrowskiego szpitala Izabeli Rykowskiej.

Mimo, że szyte są w na prędce zaadoptowanej na szwalnię sali widzeń, są tak dobrej jakości, że będzie je wykorzystywać ostrowski szpital. Oczywiście wcześniej poddane zostaną pełnej dezynfekcji i sterylnie zapakowane. Ostrowska lecznica potrzebuje tysięcy takich maseczek. Z pomocą w zakupie materiału przyszło już Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski, które za kilkadziesiąt tysięcy złotych zakupiło materiał, z którego można uszyć 150 tys. sztuk. Wsparcia udzielił także ICE MAT. 
- My jako powiat oczywiście także jesteśmy gotowi poszukiwać środków i wspierać akcję. - mówi Paweł Rajski, starosta ostrowski. - Aresztanci są gotowi nadal je szyć, ale sami nie są w stanie sprostać zapotrzebowaniu. Swoją pomoc w szyciu zadeklarowali pracownicy Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Śliwnikach. Jeśli są jeszcze inni zainteresowani, prosimy o zgłoszenie się do mojego sekretariatu +48 62 737 84 02. Zapewniamy materiał do produkcji! Chcemy w nie zaopatrzyć także pracowników naszych jednostek.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe