Żużel: Nie wyjadą na tory do 30 kwietnia. Co będzie później?

  • 29.03.2020, 09:08
  • Ryszard Binczak
Żużel: Nie wyjadą na tory do 30 kwietnia. Co będzie później?
Wiadomo już, że nie odbędą się zaplanowane na kwiecień mecze ligowego we wszystkich klasach rozgrywkowych w Polsce.

Żużlowcy Arged Malesa TŻ Ostrovia na pierwszy miesiąc mieli zaplanowany mecz w Bydgoszczy (5 kwietnia) oraz u siebie ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk (19 kwietnia). Wiadomo, że spotkania te nie zostaną rozegrane., gdyż Polski Związek Motorowy poinformował w komunikacie o odwołaniu wszystkim zawodów zaplanowanych do 30 kwietnia. Oprócz wspomnianych dwóch meczów ligowych w Ostrowie w tym czasie miał się odbyć finał Brązowego Kasku (23 kwietnia) oraz eliminacja Srebrnego Kasku (30 kwietnia). 


A oto komunikat Polskiego Związku Motorowego w związku z zagrożeniem epidemicznym:
,,W nawiązaniu do poprzedniego komunikatu w sprawie rekomendacji odwołania / zmiany terminu zawodów w związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19, chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy rekomenduje organizatorom zawodów, imprez oraz szkoleń w zakresie działalności PZM, wydłużenie okresu zawieszenia tych wydarzeń, do dnia 30 kwietnia 2020 r.
Polski Związek Motorowy przypomina, że na mocy Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii  zmienionego Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 24 marca 2020 r.:
-w okresie od dnia 25 marca 2020r. do dnia 11 kwietnia 2020r. obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń, imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, za wyjątkiem spotkań z najbliższą rodziną,
-począwszy od dnia 12 kwietnia 2020r. do odwołania obowiązuje zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 50 osób, wliczając w to organizatora i osoby działające w jego imieniu.
O dalszych zaleceniach będziemy informowali na bieżąco”.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe