Ostrów: Żłobek bez opłat na czas epidemii

  • 27.03.2020, 07:39
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Żłobek bez opłat na czas epidemii
Od 16 marca ostrowski Żłobek Miejski jest nieczynny. Jak ogłosiły miejskie władze, rodzice i opiekunowie prawni podopiecznych placówki nie zapłacą za marzec pełnej opłaty. Kolejna, którą wniosą zostanie im proporcjonalnie umniejszona. Nie będą również płacić za następne miesiące, w których maluchy nie będą ze żłobka korzystać.

Ostrowski żłobek, jak i inne placówki tego typu w Polsce, został zamknięty w trosce o bezpieczeństwo, zdrowie i życie najmłodszych mieszkańców naszego miasta. W związku z tym nie jest możliwe realizowanie opieki nad dziećmi. Władze Ostrowa Wielkopolskiego podjęły decyzję, że rodzice i opiekunowie prawni najmłodszych ostrowian nie opłacą pełnej miesięcznej stawki za żłobek.
- Jedno z pierwszych konkretnych pytań skierowanych przez rodziców 308 dzieci, podopiecznych żłobka, do prezydenta miasta dotyczyło odpłatność za żłobek. O ile kierunek decyzji prezydenta był od początku jasny, o tyle szukaliśmy dla niej jasnej i przede wszystkim bezpiecznej ścieżki formalno – prawnej. Możemy dziś potwierdzić, że opłaty poczynione przez rodziców na poczet marca, bo przecież dzieci zaczęły w marcu uczęszczać do żłobka, zostanie rozliczona w momencie wznowienia działalności przez placówkę – mówi Sebastian Górski, zastępca prezydenta Ostrowa.
Opłata stała zostanie proporcjonalnie umniejszona za czas zamknięcia żłobka.  Rozliczenie dokonane będzie w miesiącu, w którym nastąpi możliwość podjęcia świadczenia opieki nad dziećmi w Żłobku Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim.
- Oczywiście opłaty za kolejne miesiące, w których żłobek nie będzie prowadził opieki nad dziećmi nie będą pobierane – dodaje wiceprezydent miasta.
Placówka poinformuje o szczegółach tych rodziców, których ta decyzja i rozwiązania bezpośrednio dotyczą.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe