Ostrów: Wybory w cieniu koronawirusa

  • 25.03.2020, 14:15
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wybory w cieniu koronawirusa
Czy wybory powinny odbyć się zgodnie z ustalonym kalendarzem, czyli 10 maja? Aż 94 proc. uczestników naszej sondy odpowiedziało, że wybory winny zostać przełożone.

Wśród polityków zdania na ten temat są podzielone. Prawo i Sprawiedliwość, partia rządząca w kraju póki co uważa, że jest jeszcze za wcześnie, by podejmować decyzję o zmianie terminu wyborów prezydenckich. We wtorek, 24 marca, premier Mateusz Morawiecki mówił, że na dziś nie widzi powodu, żeby egzaminy maturalne czy wybory prezydenckie się nie odbyły. Opozycja natomiast uważa, że w obecnej sytuacji, gdy najważniejsza jest walka z koronawirusem, należy zapomnieć o wyborach.

Czy w sytuacji, gdy w kraju zmarło z powodu zakażenia koronawirusem 13 osób, a liczba potwierdzonych zakażonych zbliża się do 1000 przypadków, uda się skompletować obsady komisji wyborczych?

- Od lat pracowałem w komisjach wyborczych, ale tym razem nie zgłoszę się za żadne pieniądze. Dla mnie najważniejsze jest zdrowie, moje mojej rodziny, przyjaciół i sąsiadów. A zdrowia nikt nie kupi - mówi jeden z mieszkańców Ostrowa.

Można śmiało powiedzieć, że jeśli dojdzie do wyborów, to raczej nie można będzie liczyć na wysoką frekwencję. Na naszym portalu - www.naszrynek.pl - umieściliśmy 20 marca sondę, w której zadaliśmy Czytelnikom Naszego Rynku pytanie: W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem wybory prezydenckie powinny być przełożone? Na dziś aż 94 proc. osób odpowiedziało, że wybory winny być przełożone. Tylko 3 proc. uznało, że winny się odbyć, a kolejne 3 proc. nie ma zdania na ten temat.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe