Ostrów: Wnioski na dofinansowanie do wymiany pieców do pobrania

  • 25.03.2020, 08:29
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Wnioski na dofinansowanie do wymiany pieców do pobrania
Od dziś pobierać można wnioski na przyznanie dofinansowania do wymiany pieców węglowych na ekologiczne źródła ciepła.

Uchwała w tej sprawie opublikowana została w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego z 10 marca 2020 r i po czternastu dniach stała się prawomocna. W ostrowskim budżecie na dotacje dla ostrowian zabezpieczono rekordowe 1,4 mln zł.
Druk wniosku jest dostępny do samodzielnego pobrania w formie elektronicznej ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim oraz z Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/).
Z dotacji może skorzystać każdy, kto posiada tytuł prawny do budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego zlokalizowanego na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski o uregulowanym stanie prawnym. Budynek lub lokal musi być wyposażony w węglowe źródło ogrzewania, które zostanie zlikwidowane i zastąpione źródłem ekologicznym. Nie ma żadnych ograniczeń w zakresie lokalizacji nieruchomości, poziomu dochodów. Jedynym warunkiem, jaki wnioskodawca musi spełniać jest zamiar odejścia od wykorzystywania węglowego źródła ogrzewania na rzecz ogrzewania ekologicznego.
Dotacja udzielana jest na wymianę źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski i polega na likwidacji palenisk węglowych i trwałym ich zastąpieniu przez nowe źródło ogrzewania w postaci podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewania gazowego, ogrzewania elektrycznego, ogrzewania olejowego lub pompy ciepła.
Obecnie ostrowski Urząd Miejski nie prowadzi naboru wypełnionych wniosków. O terminie jego rozpoczęcia oraz formie przeprowadzenia będziemy informować na stronie internetowej UM.
Wszelkich informacji udziela Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska - Referat Ochrony Środowiska tel. 62-58-22-227 lub 62-58-22-237 adres e-mail: [email protected]

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe