Powiat Ostrowski: Gdzie odbyć kwarantannę?

  • 24.03.2020, 12:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Gdzie odbyć kwarantannę?
Co z osobami powracającymi z zagranicy, które nie mają gdzie odbyć kwarantanny?

Coraz więcej telefonów w tej sprawie pojawia się w przestrzeni publicznej. Jak informuje Jerzy Garczarek szef Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obronności Powiatu Ostrowskiego szczegółowe instrukcja w sprawie postępowania z osobami przybywającymi z zagranicy przesłana została 17 marca do wszystkich gmin w powiecie ostrowskim.
W przypadku gdyby osoba podlegająca kwarantannie z jakichkolwiek przyczyn nie mogła odbywać jej w swoim domu (mieszkaniu) przypadek taki należy zgłosić dyżurnemu Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego tel. 061 854 99 92. Do wiadomości informację tę należy przekazać do powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego 728 371 418. 
W powiecie ostrowskim na potrzeby kwarantanny przygotowany został internat ZSP CKU w Przygodzicach. Obiekt wyposażony z funduszy powiatowych m.in. w jednorazową pościel jest już gotowy do zasiedlenia. Po zakwaterowaniu zostanie zamknięty na 14 dni Jednak decyzję o skierowaniu konkretnych osób podejmuje Wojewoda Wielkopolski. Do tej pory na kwarantannę kierowano do ośrodka w Żerkowie, dotyczyło to także mieszkańców pochodzących z powiatu ostrowskiego.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe