Piłka nożna: Kolejny miesiąc bez piłkarskich emocji

  • 23.03.2020, 07:36
  • Ryszard Binczak
Piłka nożna: Kolejny miesiąc bez piłkarskich emocji
Polski Związek Piłki Nożnej przedłużył przerwę w rozgrywkach wszystkich szczebli, również tych młodzieżowych, o kolejny miesiąc. Piłkarze wrócą na boiska najwcześniej po 26 kwietnia. Wpływ na taką decyzję ma oczywiście pandemia koronawirusa.

Zgodnie z pierwszą decyzją PZPN-u rozgrywki zawieszone zostały do 29 marca, ale już wtedy pojawiły się przypuszczenia, że przerwa może potrwać znacznie dłużej. W miniony piątek Departament Rozgrywek Krajowych PZPN poinformował, że w związku z ogłoszoną w kraju epidemią i wynikającą z tego faktu niemożnością kontynuowania rozgrywek w zaplanowanym wcześniej okresie, mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet i mężczyzn, we wszystkich kategoriach wiekowych, zostają odwołane do 26 kwietnia.

- O ewentualnych decyzjach w zakresie wznowienia rozgrywek przed upływem ww. terminu, ustalenia terminów rozegrania zaległych meczów lub konieczności odwołania kolejnych zawodów, poinformujemy niezwłocznie po ich podjęciu - czytamy w komunikacie PZPN.

Biorąc pod uwagę najnowsze rozporządzenie federacji, swój kolejny pojedynek rywalizujących w grupie drugiej III ligi piłkarze KKS-u Kalisz rozegrają 1 maja, a ich rywalem na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej będzie Świt Szczecin. Z kolei występująca w Lidze Wielkopolskiej, w grupie trzeciej Klasy A Prosna Kalisz, która nie rozpoczęła jeszcze rundy rewanżowej, zmierzy się na wyjeździe z LKS-em II Gołuchów. To, czy uda się te plany zrealizować, zależeć będzie od aktualnej sytuacji epidemiologicznej. Obie kaliskie drużyny zajmują obecnie pozycje liderów swoich rozgrywek.

www.kalisz.pl , fot. Kamil Płonka

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe