Aglomeracja: Kolejne miliony dla wielkopolskich szpitali

  • 20.03.2020, 20:12
  • Ryszard Binczak
Aglomeracja: Kolejne miliony dla wielkopolskich szpitali
Wielkopolskie szpitale o podwyższonej gotowości otrzymały do tej pory 8,3 mln zł dofinansowania na działania związane z zapobieganiem i zwalczaniem koronawirusa.

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk poinformował, że kolejna transza dofinansowania wesprze działania nie tylko szpitali o podwyższonej gotowości. Na ten cel zostało przeznaczonych 2,7 mln zł. Środki zostały uruchomione przez Ministerstwo Zdrowia na wniosek wojewody wielkopolskiego. 
- To druga transza środków, które trafią do wielkopolskich szpitali. Kwota 2,7 mln zł zostanie skierowana do placówek w Szamotułach, Słupcy, Ostrowie Wielkopolskim, Koninie, Kępnie, Pleszewie oraz Poznaniu. Średnio każdy szpital otrzyma ponad 150 tys. zł, a jednoimienny szpital miejski w Poznaniu 1,6 mln zł. Dodatkową kwotą wesprzemy działanie Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, do której zostanie skierowane 210 tys. zł – wyjaśnia wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 
Pieniądze mają zostać przeznaczone m.in. na wsparcie zadań realizowanych przez zespoły wymazowe, środki ochrony osobistej i respiratory. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe