Ostrów: Miejska dotacja dla szpitala

  • 20.03.2020, 15:29 (aktualizacja 20.03.2020, 15:31)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Miejska dotacja dla szpitala
Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego na wniosek prezydent Beaty Klimek podjęła uchwałę w sprawie przekazania z budżetu miasta 100 tysięcy złotych dotacji dla ostrowskiego szpitala.

Pieniądze te wykorzystane zostaną na potrzebny sprzęt i wyposażenie medyczne w związku z sytuację epidemiologiczną i zagrożeniem koronawirusem.

- Wygospodarowaliśmy w miejskim budżecie te pieniądze dla ostrowskiego ZZOZ z bardzo konkretnym przeznaczeniem – w pierwszej kolejności mają zostać przeznaczone na zakup wysokospecjalistycznego respiratora oraz łóżek medycznych. To wsparcie ma na celu podniesienie bezpieczeństwa naszych mieszkańców i pacjentów ostrowskiego szpitala - wskazuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Zdaniem prezydent miasta taka współpraca i wspólne działanie dla bezpieczeństwa mieszkańców są teraz niezwykle ważne.

Uchwała Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok z przeznaczeniem 100 tysięcy złotych na zadanie „Wyposażenie w sprzęt medyczny w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Ostrowie Wielkopolskim” zgodnie z propozycją prezydent Klimek została podjęta jednogłośnie z poparciem 21 radnych wszystkich trzech klubów: Przyjazne Miasto, Koalicji Obywatelskiej i Prawa i Sprawiedliwości.

- W obecnej rzeczywistości to najważniejsza uchwała podjęta wspólnie i w porozumieniu w przyspieszonym trybie. To jedna z takich sytuacji, gdy samorządowcy i osoby pełniące funkcje publiczne powinni działać ponad bieżącymi podziałami politycznymi, w myśl zasady „wszystkie ręce na pokład” – podkreśla radny Marek Śliwiński, przewodniczący Klubu Przyjazne Miasto.

Miejska dotacja dla powiatowego szpitala to kolejny w ostatnim czasie przykład samorządowej konsolidacji lokalnych władz miasta i powiatu.

- Samorządowe współdziałanie jest w aktualnej epidemiologicznej rzeczywistości jeszcze bardziej ważne i potrzebne. Z uznaniem doceniamy i wspieramy aktywne i wielowymiarowe działania podejmowane już od wielu dni przez prezydent Beatę Klimek i Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego, realizowane razem ze starostą Pawłem Rajskim i służbami powiatowymi, szczególnie dyrekcją i personelem szpitala oraz sanepidu – zaznacza Mateusz Nycek, radny miejski i jednocześnie członek Komisji Związku Powiatów Polskich ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli.

Podczas nadzwyczajnej Sesji prezydent miasta Beata Klimek ze współpracownikami przedstawiła Radzie Miejskiej kompleksową informację o podjętych i planowanych działaniach w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe