Kalisz: Miliony na kaliskie drogi

  • 20.03.2020, 12:14
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Miliony na kaliskie drogi
- Ponad 27 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 otrzymało Miasto Kalisz do rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 450. Całkowita wartość inwestycji to 56,26 mln zł – poinformował prezydent Krystian Kinastowski.

W granicach administracyjnych Kalisza droga wojewódzka nr 450 obejmuje ulice Nowy Świat, Częstochowską od Szlaku Bursztynowego i Rzymską. Pierwszy zadania obejmie odcinek pomiędzy Rogatką a skrzyżowaniem ulic Częstochowskiej i Kubusia Puchatka.

W ramach inwestycji powstanie nowa jezdnia, ścieżki rowerowe i chodniki. Wybudowane zostaną także miejsca postojowe zjazdy na posesje i zatoki autobusowe. Będzie nowe odwodnienie, zmiany dotyczyć mają też oświetlenia ulicznego. Dwa skrzyżowania zostaną przebudowane na ronda. Ma to poprawić bezpieczeństwo i płynność ruchu. Zmiany takie wprowadzone zostaną na skrzyżowaniu Nowego Światu z Legionów i Ułańskiej, a także Częstochowskiej i Budowlanych.

Realizacja inwestycji powinna rozpocząć na na przełomie drugiego i trzeciego kwartału tego roku. JK

Fot. Magdalena Bartnik

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe