Powiat Ostrowski: Apel powiatu o wsparcie dla ostrowskiego szpitala

  • 19.03.2020, 07:42
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Apel powiatu o wsparcie dla ostrowskiego szpitala
Władze powiatu ostrowskiego wystosowały apel do przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla ostrowskiego szpitala.

Treść apelu publikujemy w całości poniżej:

Apel!

Szanowni Państwo!

Sytuacja epidemiologiczna wywołana koronawirusem to wyjątkowy stan i skala zagrożenia, z którym nie mieliśmy dotąd do czynienia. Od wielu lat jako samorząd powiatowy konsekwentnie modernizowaliśmy ostrowski szpital m.in. budując w ostatnich latach nowoczesne oddziały intensywnej terapii dla dorosłych i dla dzieci.

Obecna sytuacja wymusza jednak pilne działania doraźne i konieczność podjęcia dodatkowych wszelkich działań jak: zakupy niezbędnego sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej, które przyczynią się do zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego naszych mieszkańców.

W ciągu ostatnich dni doświadczyliśmy już wielu gestów solidarności, a na subkonto ostrowskiego szpitala wpłynęły już pierwsze darowizny pieniężne. Mając jednak świadomość, że zapowiada się długa i kosztowna walka, zwracamy się z gorącą prośbą do przedsiębiorców, samorządowców i ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe dla ostrowskiego szpitala.

 

Wpłat można dokonywać na specjalne subkonto utworzone w ostrowskim szpitalu: Bank Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polsk SA, Regionalne Centrum Korporacyjne w Kaliszu, nr konta 78 1020 2212 0000 5002 0375 7184

Prosimy o wpisanie tytuł przelewu: darowizna KORONAWIRUS

 

Dziękując za zrozumienie!

Z wyrazami szacunku

Paweł Rajski – Starosta Ostrowski

Piotr Walkowski – Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe