Ostrów: Razem możemy więcej! Pomoc dla seniorów

  • 18.03.2020, 13:05
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Razem możemy więcej! Pomoc dla seniorów
Od jutra, 19 marca, w Ostrowie uruchomione zostaną dwa numery telefonów: (62)720 48 26 oraz 660 510 243. Przeznaczone są one dla osób starszych, niepełnosprawnych, które nie mają wsparcia rodziny lub sąsiadów, a potrzebują pomocy. Zgłoszenia przyjmowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 12.00.

Miasto uruchamia tę akcję dzięki współpracy z Hufcem ZHP, Caritasem Diecezji Kaliskiej, grupą Szukamy i Ratujemy, schroniskiem dla zwierząt, parafią św. Pawła Apostoła oraz wolontariuszami WOŚP. Całość koordynuje jednostka pomocy społecznej – Dzienny Dom „Senior+” oraz pracownicy Wydziału Spraw Społecznych.
Wolontariusze już od jutra będą do dyspozycji i pomogą w drobnych zakupach (do 100 zł), wykonają pilne opłaty, wyprowadzą psy i będą w miarę możliwości starać się rozwiązać zgłaszane problemy.
Uwaga - każdy wolontariusz wyposażony będzie w identyfikator z numerem nadanym przez Urząd Miejski. Poproszony okaże się dowodem osobistym. Dla zwiększenia bezpieczeństwa seniorzy mogą sprawdzić wolontariusza pod podanymi numerami kontaktowymi dla seniorów. Wolontariusze będą realizować swoje zadania do godziny 18.00. Każdy z nich zostanie wyposażony w środki ochrony osobistej (maseczki, rękawiczki).

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe