Ostrów: Licealistki pomalowały salę rehabilitacyjną dla dzieci

  • 16.03.2020, 11:59
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Licealistki pomalowały salę rehabilitacyjną dla dzieci
Piątka zdolnych dziewczyn z Ostrowa Wielkopolskiego, uczęszczających do II Liceum Ogólnokształcącego utworzyła projekt społeczny w ramach olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii" o nazwie "Pomaluj Dzieciom".

Ma on na celu uświadomienie ludziom, jak kolory wpływają na życie oraz umilenie dzieciom czasu spędzanego na długotrwałych rehabilitacjach. W ramach tego projektu dziewczyny, 10 marca br., odwiedziły oddział rehabilitacyjny dla dzieci w Szpitalu Miejskim im. T. Chałbińskiego w Ostrowie Wielkopolskim, w którym pomalowały jedną z sal rehabilitacyjnych w różne wzorki takie jak: zwierzęta, drzewka, kwiatki i słońce. Dzięki projektowi ,,Pomaluj Dzieciom" dzieci przebywające w szpitalu nie myślą tak bardzo o tym w jakim miejscu się znajdują i dlaczego. Malunki na ścianach sprawiają, że sala nabrała ciepłych barw, przez co dzieci będą milej pamiętały rehabilitację. GJ

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe