Piłka ręczna: Z piłką ręczną na „Ty”

  • 16.03.2020, 10:33
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: Z piłką ręczną na „Ty”
Po raz drugi rozgrywana jest w Kaliszu Miejska Liga Małego Szczypiorniaka. Projekt ma promować piłkę ręczną wśród najmłodszych, rozwijać ich pasje i zamiłowanie do tej dyscypliny, a przy okazji pomagać w szukaniu sportowych talentów.

Pomysłodawcą, inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia jest Uczniowski Klub Sportowy „Nike” Kalisz oraz Szkoła Podstawowa nr 10 w Kaliszu, przy finansowym wsparciu Miasta Kalisza. Miejska Liga Małego Szczypiorniaka to projekt, którego głównym celem jest promocja piłki ręcznej wśród najmłodszych. Obejmuje on cykl imprez sportowych, których uczestnicy - uczniowie klas trzecich szkół podstawowych - mogą przyswoić sobie podstawowe zasady gry w piłkę ręczną, poznać jej zalety, a także spróbować swoich sił na parkiecie, oczywiście w uproszczonej formie dostosowanej do wieku zawodników. Ubiegłoroczna, pierwsza edycja projektu cieszyła się sporym zainteresowaniem, stąd decyzja o jego kontynuacji.

Turniej inaugurujący rozgrywki Miejskiej Ligi Małego Szczypiorniaka w roku 2020 odbył się pod koniec lutego, a uczestniczyło w nim około 90 uczniów klas trzecich. - Każdy otrzymał pamiątkową koszulkę sportową i poczęstunek. Cała rywalizacja przebiegała w formie dobrej zabawy i uproszczonych gier nauczających zasad gry w piłkę ręczną. Czekamy z niecierpliwością na kolejne turnieje i serdecznie zapraszamy kaliskie szkoły podstawowe do wzięcia udziału w tym projekcie – zachęca Mateusz Różański, współorganizator rozgrywek.

Warto podkreślić, że Szkoła Podstawowa nr 10 i klub UKS Nike od wielu lat pielęgnują tradycje i odnoszą sukcesy związane z piłką ręczną. Wychowankowie i byli zawodnicy klubu grają dziś na poziomie ekstraklasy, a także pierwszej ligi. W kaliskim MKS-ie od lat występuje Kamil Adamski, a w tym sezonie PGNiG Superligi zadebiutowali w zespole Maciej Przybył i Wojciech Błaszczyk. – W szerokiej kadrze Energi MKS jest też Paweł Raszewski. Są to wychowankowie klas sportowych naszej szkoły i na ich przykładzie chcemy kontynuować tradycje. W tym roku skupiamy się na uczniach klas trzecich, oferujemy im naukę i szkolenie w klasie IV - sportowej, ale nie zapominamy też o ciut starszych. Lada dzień reaktywujemy ligę małego szczypiorniaka z poprzedniego roku dla klas piątych. Ich także zachęcamy do przyjścia na zajęcia. Liczymy na super frekwencję i zabawę, podobnie jak to było w ubiegłym roku – dodaje Mateusz Różański.

Wnioski o przyjęcie do klasy czwartej sportowej, o profilu „piłka ręczna”, która uruchomiona zostanie w kaliskiej „Dziesiątce” w roku szkolnym 2020/2021, przyjmowane będą od 4 do 22 maja w sekretariacie szkoły, przy ul. Karpackiej 3. Wszelkie informacje, również te dotyczące zaplanowanych w ramach naboru testów sprawnościowych, można uzyskać pod numerem telefonu (62) 501 17 27.

 

www.kalisz.pl , fot. Mateusz Różański, UKS Nike Kalisz

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe