Ostrów: Namioty jak śluzy

  • 15.03.2020, 14:08
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Namioty jak śluzy
Kilkunastu strażaków i pracowników technicznych rozkładało w sobotę po południu pięć specjalnych namiotów przed wejściami do budynku głównego ostrowskiego szpitala, poradni specjalistycznej, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i oddziału położniczo - ginekologicznego.

-Namioty będą służyły do przesiewu pacjentów trafiających do naszego szpitala. Wszyscy pacjenci trafiający do naszego szpitala,  od momentu kiedy taka decyzja będzie podjęta będą w tych namiotach wstępnie badani i wykonanym zostanie pomiar temperatury,  wywiad na ewentualność kontaktu z osobą zarażoną. To tutaj będzie zapadać decyzja czy ostatecznie trafią na nasz oddział szpitalny, czy na oddział zakaźny – powiedział Piotr Skoczylas zastępca dyrektora ostrowskiego szpitala.
Namioty pełniące rolę śluzy do przesiewu i selekcji pacjentów, wspomagać będzie specjalnie wyposażony kontener.
- To jest kontener, który powstał na potrzeby zdarzeń o charakterze masowym. Służy do tego,  aby go rozłożyć w miejscu,  gdzie zdarzył się wypadek masowy i sprawować na miejscu nadzór nad poszkodowanymi. Jeśli będzie dla nich ustalone miejsce w innych Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, wtedy szpital wyda go do konkretnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Na wyposażeniu mamy namiot, agregat prądotwórczy, mamy też nagrzewnicę i drobne wyposażenie – stwierdził Wojciech Kornaszewski,  ratownik medyczny ostrowskiego SOR-u.
Na razie namioty nie będą używane i są stawiane „na wszelki wypadek”. 
Fot. Jarosław Wardawy.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe