Powiat Ostrowski: Kobiety na piedestale

  • 10.03.2020, 08:27
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kobiety na piedestale
150 pań przyjęło w piątek zaproszenie na sołecki Dzień Kobiet wyprawiony w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

- Doceniam rolę kobiet. Nasze mieszkanki nie tylko dbają o rodziny, ale też działają na różnych polach - mówi sołtys Robert Wnuk. - Wyrazem tego uznania jest właśnie to spotkanie w gronie pań mieszkających tuż obok: znajomych i nieznajomych, koleżanek z rady sołeckiej, pań radnych. Zależało mi, by wszystkie one poczuły się wyjątkowo.
Paniom usługiwali miejscowi samorządowcy z sołtysem i wójtem na czele. Krzysztof Rasiak ufundował okazały tort. O to, czym wznieść toast zadbał z kolei radny sejmiku wojewódzkiego z Przygodzic - Andrzej Pichet.
- Trudno wyobrazić sobie np. urząd gminy bez kobiet - tylko w męskim wydaniu - mówi wójt Krzysztof Rasiak. - Panie wnoszą do tej instytucji kobiece ciepło, są zdyscyplinowane i cierpliwe.
Zdaniem Krzysztofa Rasiaka, aktywność wielu liderek jest dla samorządu bezcenna.
Spotkanie w Przygodzicach uświetnił koncert Olgi Sroki. Uczestniczki mogły też skorzystać z porad i konsultacji makijażystki.
- To miły prezent i gest. Szczególnie dla pań, które pracują zawodowo i również zajmują się domem - uważa Karolina Walczybok. - Dlatego myślę, że Dzień Kobiet powinno się celebrować we wszystkich miejscowościach, w całej gminie. To też dobra okazja do wzajemnej integracji i spotkania wyłącznie w żeńskim gronie. Liczę, że ta impreza wpisze się w doroczny kalendarz miejscowych wydarzeń. TW
Fot. Hanna Walczak

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe