Ostrów: Uchwała Rady AKO w sprawie KDP

  • 09.03.2020, 13:32 (aktualizacja 11.03.2020, 19:59)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Uchwała Rady AKO w sprawie KDP
Dziś, podczas posiedzenia Rady Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej, jej członkowie przyjęli uchwałę udzielającą poparcia inwestycji, którą jest budowa Kolei Dużych Prędkości w wariancie uwzględniającym wspólny interes mieszkańców i samorządów Aglomeracji.

Jak czytamy w treści uchwały - węzeł KDP powinien powstać na terenie Aglomeracji, a samorządowcy będą chcieli rozmawiać z mieszkańcami poprzez konsultacje społeczne i na ich podstawie podejmować kolejne działania.    
Po przyjęciu uchwały, członkom Rady podziękowała prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
- Serdecznie dziękuję wszystkim samorządom wchodzącym w skład Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej. Myślę że nasza wspólna praca, dyskusja, twarde dokumenty, twarde stanowiska, doprowadziły do tego, że wypracowaliśmy konsensus. Wskazuje on na to, że nadrzędnym dla nas celem jest społeczny i gospodarczy rozwój Aglomeracji. To niezwykle cenne – stwierdziła Beata Klimek. - Jako Aglomeracja Kalisko - Ostrowska wspieramy przyszłościowy projekt, jakim są koleje dużych prędkości - z jednoczesnym akcentem na rozwój naszego regionu i strategiczne rozwiązanie dla Aglomeracji. Dziękuję samorządowcom i za merytoryczny głos w dyskusji, i za poparcie naszego stanowiska.
Prezydent Ostrowa poinformowała zebranych, że w ubiegłym tygodniu uczestniczyła w zgromadzeniu ogólnym Związku Miast Polskich we Wrocławiu, które jednogłośnie wypracowało stanowisko w sprawie konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego.
- Te konsultacje, dyskusje, odbywają się dzisiaj w całym kraju. Cieszę się, że odbyły się także w naszej Aglomeracji – dodała Beata Klimek.

 Treść uchwały:
Uchwała nr 3/2020 Rady Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej z dnia 9 marca 2020 roku
w sprawie zajęcia stanowiska wobec proponowanego przebiegu linii kolei dużych prędkości na terenie Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej
Działając na podstawie § 19 ust. 1 punkt 2, 12 i 15 Statutu Stowarzyszenia Aglomeracja Kalisko - Ostrowska uchwala się, co następuje:
§ 1. Rada Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej udziela poparcia dla inwestycji polegającej na budowie kolei dużych prędkości w wariancie uwzględniającym wspólny interes mieszkańców i samorządów Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej polegający między innymi na powstaniu na terenie AKO węzła kolei dużych prędkości.
§ 2. W ramach społecznych konsultacji podejmiemy działania zmierzające do ochrony interesów w naszych mieszkańców z myślą o społecznym i gospodarczym rozwoju Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej.
§ 3. Rada Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej deklaruje wsparcie i pomoc w realizacji przedmiotowej inwestycji na wszystkich etapach prac.
§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Prezesowi Zarządu.
§ 5. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe