Ostrów: Tuż za podium

  • 09.03.2020, 08:08
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Tuż za podium
Ewelina Stempin i Adam Połczyński, uczniowie czwartej klasy o profilu technik budownictwa ostrowskiego Zespołu Szkól Budowlano-Energetycznych zdobyli wysokie czwarte miejsce na IX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Budowlanej „Buduj z Pasją”.

Ta największa tego typu branżowa impreza w Polsce odbyła się w ,,Arenie” w Gliwicach podczas Międzynarodowych Targów Budowlanych. Wśród celi olimpiady, której organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej znajdują: podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych oraz kształtowanie kompetencji zawodowych. W finale Olimpiady uczniowie ostrowskiego ZSB-E zmierzyli się przedstawicielami 15 najlepszych szkół budowlanych z całego kraju wyłonionych na podstawie etapu regionalnego, w którym brały udział 82 szkoły. Uczestnicy mieli do wykonania zadania przygotowane przez sponsorów imprezy, największych firmy z branży budowlanej.

- Tegoroczne zadanie z części praktycznej polegało na wykonaniu szachtu instalacyjnego w systemie suchej zabudowy według przygotowanego projektu oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Wszystko odbywało się pod bacznym okiem krytycznego jury. Na zadanie uczestnicy mieli 3,5 godziny. Następnie, sprawdzano wiedzę teoretyczną. W tym przypadku rywalizujący musieli udzielić odpowiedzi na 40 specjalistycznych pytań. – powiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów z zakresu budownictwa w ostrowskim ZSB-E.

Generalnym sponsorem Olimpiady była firma RIGIPS Saint-Gobain.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe