Biegi: Pięć medali ostrowskich zawodników

• 06.03.2020, 12:09 (aktualizacja 09.03.2020, 20:10)
Świetnie spisali się „przełajowcy” KS STAL LA w rozegranych w Poznaniu Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych. Podopieczni Kamili Grzegorowskiej wywalczyli 5 medali.

Złote medale zdobyli: Lena Dąbrówka w biegu na 1000 metrów oraz Jakub Chmielarz na dystansie 3000 metrów. Lena startowała w kategorii wiekowej U16 mając za rywalki wiele bardzo dobrych zawodniczek. Jednak po emocjonującym finiszu trójki najlepszych biegaczek reprezentantka Stali okazała się najlepsza i zwyciężyła w czasie 3:19. Jakub Chmielarz miał za przeciwnika, między innymi, czołowego zawodnika kraju, medalisty mistrzostw Polski U20 z ubiegłego roku – Tomasza Przybylaka. Zwyciężył z nim o ponad 3 sekundy -pokonując 3 km w czasie 9:09.

W biegu na 4 km - w kategorii „open” - drugie miejsce zajął Robert Kulesza z czasem 13:33. Brązowy medal w biegu na 2 km wywalczyła Paulina Szczepaniak z rezultatem 6:53 s. W tym samym biegu Anna Losy uplasowała się na siódmym miejscu.

Sporą niespodziankę sprawiła Sandra Chmielarz, która również zajęła trzecie miejsce w biegu na 2 km w kategorii U16. Sandra – jak dotąd – nie odnosiła dużych sukcesów, lecz medal w mistrzostwach województwa jest zwiastunem dalszych świetnych osiągnięć.

Tuż za podium, bo na czwartym miejscu uplasowała się Natasza Mucha (kat. U14) w biegu na dystansie 1 km. Piąte miejsce zajął w najmłodszej kategorii wiekowej U12 Franciszek Grzegorowski pokonując dystans 600 metrów w czasie 2:41. W kategorii U16 dystans 2 km najszybciej z zawodników Stali La pokonał Hubert Brudło zajmując szóste miejsce.

W klasyfikacji medalowej KS STAL LA zajął czwarte miejsce spośród 30 uczestniczących w zawodach klubów. Najlepiej w tej klasyfikacji spisał się Oś. AZS Poznań zdobywając 3 złote, jeden srebrny i trzy brązowe medale.