Powiat Ostrowski: Kolejne oddziały przedszkolne w gminie

  • 06.03.2020, 09:37
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Kolejne oddziały przedszkolne w gminie
Z początkiem maja rozpoczną się prace związane z adaptacją pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Nowych Skalmierzycach na cele istniejącego przedszkola.

Utworzenie dwa lata temu oddziału przedszkolnego zlokalizowanego w tej szkole mocno wspomogło nasze dwa miejskie przedszkola. Dzięki zaplanowanej modernizacji pomieszczeń tej placówki będziemy w stanie docelowo zapewnić opiekę aż 150 maluchom […] W tegorocznych zamysłach samorządu jest tu przewidziana również budowa placu zabaw – powiedział burmistrz Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce Jerzy Łukasz Walczak.

W ramach inwestycji na parterze zaplanowano przebudowę holu wejściowego oraz korytarza wewnętrznego na szatnie i stworzenie dwóch sal przedszkolnych. Z kolei na piętrze powstaną kolejne dwie sale, jadalnia oraz łazienki. Ponadto w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków w całości zostanie przebudowana stara klatka schodowa – nowa będzie wykonana w konstrukcji żelbetowej z odtworzeniem elementów drewnianych.

Wybrany w drodze przetargu wykonawca na zakończenie zadania będzie miał czas do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Przedsięwzięcie sięga kwoty prawie 1,4 mln złotych i będzie w całości sfinansowane z gminnego budżetu.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe