Ostrów: Zagrożenie koronawirusem

  • 05.03.2020, 13:22 (aktualizacja 05.03.2020, 13:35)
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Zagrożenie koronawirusem
Dziś w budynku Starostwa Ostrowskiego odbyło się spotkanie z dziennikarzami, którego celem było przedstawienie aktualnych informacji na temat działań miejskich i powiatowych związanych z zagrożeniem koronawirusem.

Z mediami spotkali się: Paweł Rajski - starosta ostrowski, Beata Klimek - prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Jerzy Łukasz Walczak - burmistrz Nowych Skalmierzyc, mgr farm. Tadeusz Andrzej Biliński - dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim oraz Dariusz Bierła - dyrektor ostrowskiego szpitala.

W ubiegłym tygodniu, zanim jeszcze wydane zostały ogólne rekomendacje Wielkopolskiego Kuratora Oświaty, zorganizowane zostało spotkanie z dyrektorami ostrowskich szkół i przedszkoli, na którym, wraz z dyrektorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tadeuszem Andrzejem Bilińskim, przedstawiono zalecenia związane z podniesieniem poziomu higieny i wykorzystaniem środków dezynfekujących. Środki są na bieżąco uzupełniane.
- W ubiegłym tygodniu w ostrowskich szkołach zaplanowano wymiany międzynarodowe. Zostały one wstrzymane. W najbliższym czasie projekty tego typu nie będą realizowane. Kolejne spotkanie z dyrektorami, by na bieżąco monitorować sytuację w placówkach oświatowych, odbędzie się dziś - informuje Sebastian Górski, zastępca prezydenta miasta.

Na dziś także zaplanowane zostało spotkanie z dyrektorami miejskich placówek kulturalnych. Na nim również poruszone będą kwestie dostępności środków dezynfekujących w tych placówkach. Środki tego typu wykorzystywane są od tygodnia w Urzędzie Miejskim do czyszczenia poręczy i klamek. Preparat do rąk dostępny jest na parterze urzędu. Również Miejski Zakład Komunikacji stosuje dezynfekcję swoich autobusów. Poręcze, uchwyty, kasowniki i przyciski są myte specjalnymi płynami.
- Nie można poddawać się panice, ponieważ sytuacja jest opanowana. Pamiętajmy o częstym i dokładnym myciu rąk, co w okresie dużego ryzyka zachorowań na grypę również jest wskazane - zapewnił podczas konferencji dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe