Koszykówka: Rozbili Polpharmę. Stal wygrała różnicą 40 punktów

• 04.03.2020, 20:51 (aktualizacja 05.03.2020, 08:33)
Koszykarze BM Slam Stal rozbili Polpharmę Starogard Gdański 106:66.

Pojedynek z Polpharmą Starogard Gdański był bardzo ważny dla koszykarzy BM Slam. Ostrowianie, by zbliżyć się do czołowej ósemki musieli to spotkanie wygrać. Wszyscy zdawali sobie sprawę, że to nie będzie łatwe zadanie. Mający nóż na gardle koszykarze ze Starogardu Gdańskiego pokazali w ostatnim swoim meczu ze Startem Lublin, że nie zamierzają rzucać ręcznika na parkiet i czekać na najniższy wymiar kary. W Lublinie podopieczni Marka Łukomskiego przegrali tylko 80:82, ale we własnej hali w meczu ze Stalą chwilami zachowywali się jak dzieci zagubione we mgle.

W pierwszym meczu Stal pokonała Polpharmę 81:72. Ale od pierwszego meczu w obu drużynach doszło do wielu zmian kadrowych. W ekipie Polpharmy zakontraktowano nowego rozgrywającego Daniela Dillona. Australijski gracz znany jest kibicom koszykówki w Polsce z występów w Turowie Zgorzelec. Do drużyny Marka Łukomskiego dołączył także doskonale znany w Ostrowie Grzegorz Surmacz. W meczu z BM Slam zadebiutował w barwach Polpharmy nowy środkowy - Nikola Jeftic.

Przez pierwsze pięć minut żadnej z drużyn nie udało się wypracować przewagi. Na tablicy wyników był remis 13:13. W końcu uważnie grający ostrowianie w 7 minucie wyszli na prowadzenie 18:15, a chwilę później po celnym rzucie za trzy Jakuba Garbacza wygrywali już różnicą sześciu punktów – 22:16. To był bardzo dobry moment w wykonaniu podopiecznych Łukasza Majewskiego. Złapali oni wiatr w żagle i po 9 minutach wygrywali 27:16. Ostatecznie po pierwszej kwarcie mieli 13 punktów przewagi. Przez całą drugą kwartę koszykarze z Ostrowa starali się kontrolować wydarzenia na parkiecie. I można śmiało powiedzieć, iż sztuka ta im się udała. Chwilami ich przewaga rosła nawet do 17 punktów. Co prawda samej końcówce tej odsłony gospodarze zdołali zmniejszyć straty, ale i tak Stal po 20 minutach wygrywała 51:40.

Po zmianie stron na parkiecie niepodzielnie rządzili już gracze Stali. To był prawdziwy popis w wykonaniu koszykarzy trenowanych przez Łukasza Majewskiego. Grali twardo w obronie nie pozwalając gospodarzom na oddawanie rzutów z czystych pozycji. Do tego fantastycznie dzielili się piłką w ataku. W sumie zaliczyli aż 24 asysty. Można śmiało powiedzieć, iż był to prawdziwy pokaz siły. Tak wysokiej wygranej nikt się nie spodziewał. W czwartej kwarcie pozwolili gospodarzom rzucić tylko 8 punktów, a sami zdobyli ich aż 30. BIN

Polpharma Starogard Gdański – BM Slam Stal Ostrów 66:106 (20:33, 20:18, 18:25, 8:30)