Ostrów: Ostrów z dofinansowaniem dla placówek senioralnych

  • 04.03.2020, 16:23
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Ostrów z dofinansowaniem dla placówek senioralnych
Ostrów Wielkopolski pozyskał środki zewnętrzne w ramach konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej na funkcjonowanie dwóch działających na terenie miasta ośrodków wsparcia dla seniorów - Dziennego Domu „Senior+” z siedzibą przy ul. Limanowskiego 17 oraz Klubu „Senior+” przy ul. Piłsudskiego 65.


 - Na ten rok otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 144 000 złotych dla Dziennego Domu „Senior+” oraz 64 000 złotych dla Klubu „Senior+”. Co istotne, to maksymalne kwoty, jakie mogliśmy otrzymać w stosunku do kosztów całkowitych funkcjonowania tych placówek - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Oferta zajęć obu placówek jest bardzo różnorodna i bogata. Ostrowscy seniorzy mogą m.in. rozwijać swoje umiejętności plastyczne, korzystać z wyposażonych w odpowiedni sprzęt sal rehabilitacyjnych, uczyć się języków obcych, czy obsługi komputerów. Czas wolny spędzają w swoim towarzystwie przy kawie i herbacie, spotykając się z ciekawymi ludźmi, czy podróżnikami.        
- Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane m.in. na wycieczki krajoznawcze, udział w wydarzeniach kulturalnych, a także na zakup materiałów potrzebnych do codziennych zajęć plastycznych. Zakupione zostaną z nich również posiłki dla seniorów – śniadanie oraz dwudaniowy obiad – wymienia Dorota Krysiak-Molenda, kierownik Dziennego Domu "Senior+". 
Dzięki funkcjonowaniu tych placówek duża grupa ostrowskich seniorów może aktywnie spędzać czas wolny. Z pobytu w Dziennym Domu „Senior+” korzysta obecnie 40 nieaktywnych zawodowo osób w wieku 60+, natomiast na zajęciach proponowanych przez Klub „Senior +” pojawia się dziennie średnio 60 osób.
- Świetnie, że dzisiejsi seniorzy są ciekawi świata, szukają swojego towarzystwa, chcą brać udział w miejskich wydarzeniach. Że nie zamykają się w czterech ścianach swojego domu. Mamy w Ostrowie miejsca, które im tę aktywność umożliwiają – dodaje prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe