Powiat Ostrowski: Jak zostałam ekolożką

  • 03.03.2020, 16:22
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jak zostałam ekolożką
„Jak zostałam ekolożką”, to tytuł dyktanda, które napisali uczestnicy XIV Edycji Konkursu Ortograficznego o Pióro Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Odolanowie.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych. W  zmaganiach wzięło udział 24 uczniów z 8 szkół podstawowych z: Uciechowa, Wróblińca, Odolanowa, Sośni, Czarnegolasu, Sulmierzyc, Jankowa Przygodzkiego i Świecy.
„Ekologiczne” dyktando autorstwa Lucyny Martewicz naszpikowane ortograficznymi pułapkami najlepiej napisała Adrianna Ptak reprezentująca SP w Sulmierzycach. Miejsce drugie zajęła uczennica z Sośni – Oliwia Miszczyk, a trzecie – Mikołaj Cieśliński z Czarnegolasu. Natomiast w zmaganiach drużynowych najlepsi okazali się uczniowie ze szkoły w Sośniach, tuż za nimi uplasowała się drużyna z Czarnegolasu, a miejsce trzecie zajęli reprezentanci SP we Wróblińcu.
Konkurs zorganizowały: Ewa Banaszkiewicz – Zawidzka i Agata Fischer. 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe