Powiat Ostrowski: Budowa drogi w Daniszynie

  • 01.03.2020, 13:25
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski:  Budowa drogi w Daniszynie
W Daniszynie ruszyła budowa drogi, potocznie przez mieszkańców nazywana ,,Zapłocie". To drugi etap prac. W ramach inwestycji droga na odcinku prawie 200 metrów bieżących zyska asfaltową nawierzchnię i odwodnienie.

Inwestycja rozpoczęła się od prac rozbiórkowych ziemnych. Teraz przyszedł czas na montaż krawężników i wpustów deszczowych. Droga na całej długości będzie asfaltowa wraz z wjazdami na posesje. Dodatkowo pobocza wykonane będą z kostki brukowej. W sumie inwestycja kosztować będzie 200 tysięcy złotych. Pieniądze w całości pochodzą z budżetu gminy.
- Wykorzystujemy pogodę i nie czekamy na wiosnę. Dziś w gminie Ostrów Wielkopolski prowadzonych jest kilka drogowych inwestycji, to m.in.: Daniszyn. Zakończyliśmy budowę ulicy Ogrodowej w Gorzycach Wielkich. Bardzo dobrze prowadzona jest przebudowa drogi gminnej Karski - Czekanów. Dodatkowo w Topoli Małej udało się wybudować oświetlenie uliczne na jednej z bocznych, gminnych dróg.  Jak na miesiące zimowe to naprawdę sporo inwestycji drogowych. Wszystko dzięki łagodnej i ciepłej zimie - podkreśla Antoni Hadryś, zastępca wójta gminy Ostrów Wielkopolski. 
Zakończenie prac zaplanowano na koniec sierpnia tego roku.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe