Ostrów: Uważaj na świąteczną kiełbasę! Możesz wylądować w szpitalu!

  • 14.04.2017, 15:16
  • Patrycja Pera
Ostrów: Uważaj na świąteczną kiełbasę! Możesz wylądować w szpitalu! youtube
Od 6 lutego br. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ostrowie Wielkopolskim zanotowała 11 przypadków zakażenia wirusem WZW "A". Dwie osoby są w stanie ciężkim.

U 11 osób wykryto wirusa WZW  "A".  Wszystkie osoby zostały hospitalizowane, w tym dwie w stanie ciężkim. Jedna z zakażonych osób musiała trafić do Kliniki Chorób Zakaźnych w Poznaniu.

- Nie mamy całkowitej pewności, która z ostrowskich firm rozsiewa wirusa. Są pewne połączenia z różnego typu jednostkami żywnościowymi, to nie podlega najmniejszej dyskusji - mówi specjalnie dla redakcji Nasz Rynek Andrzej Biliński, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ostrowie Wielkopolskim - Podejrzewamy 4 obiekty, które związane są z dystrybucją i produkcją żywności. Wszystkie obiekty, a także te pojawiające się nowe, są przez nas nadzorowane, a osoby które są z najbliższego otoczenia osób chorych, objęte są nadzorem epidemiologicznym i lekarskim.

Zakażeni, którzy trafili do szpitala, to młodzi ludzie. Jedna z nich to studentka z Poznania.

- Wywiadach epidemiologicznych pojawią się 4 obiekty, za chwilę może pojawić się 5 - ostrzega Andrzej Biliński - Spotkałem się z wszystkimi właścicielami tych jednostek i bardzo się niepokoją stwierdzeniem, że to oni są źródłem zakażenia.

Wychodzi na to, że nie można określić źródła rozpowszechniania się wirusa, ale jeżeli zauważysz u siebie lub bliskich osób grypopodobne objawy, natychmiast udaj się do lekarza!

Patrycja Pera

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe