Powiat Ostrowski: Co kilka godzin na pomoc

  • 01.03.2020, 05:13
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Co kilka godzin na pomoc
Średnio co cztery godziny wyjeżdżali w ubiegłym roku do akcji strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa.

Przedstawiając szczegółowe statystyki bryg. Jacek Wiśniewski Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim podkreślał, że ostrowscy strażacy wyjeżdżają nie tylko do zdarzeń na terenie naszego powiatu, ale również biorą udział w innych regionach, szczególnie dotoczy to wyjazdów związanych z ratownictwem chemicznym.
W 2019 roku odnotowano dokładnie 2017 zdarzeń, co daje mniej więcej 5,5 zdarzenia na dobę i wyjazd średnio co 4 godziny. Tylko co trzecie zdarzenie to pożary. Większość interwencji dotyczyła wypadków komunikacyjnych oraz akcji związanych z usuwaniem zniszczeń po burzach, wichurach i ulewach. 74 razy ostrowscy strażacy byli wzywani do fałszywych alarmów. Największą akcja w ubiegłym roku był pożar składowiska odpadów wielkogabarytowych przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim, z którym walczyło 25 zastępów straży pożarnej.
Podczas dorocznej narady podsumowującej uhonorowano także st. strażaka Bartosza Pery, który będąc po służbie uratował życie młodemu mężczyźnie, który został poszkodowany w wypadku, do którego doszło w sierpniu w Czajkowie w gminie Blizanów.
- Taka postawa, będąca czystym odruchem, naturalną reakcją na potrzeby bliźniego budzi nasz szczególny szacunek. Cieszymy się, że ten sposób możemy Panu podziękować za to zachowanie, a wyróżnienie to odbywa się podczas dorocznego podsumowania pracy Państwowej Straży Pożarnej i w obecności tak wielu gości. Profesjonalizm w działaniu, nowoczesne wyposażenie, ale przede wszystkim takie podejście i zachowania pojedynczych strażaków składają się na najwyższe uznanie, jakim społeczeństwo darzy straż – powiedział Piotr Walkowski, przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe