Powiat Ostrowski: Jaśniej i bezpiecznej

  • 21.02.2020, 09:55
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Jaśniej i bezpiecznej
Na ulicy Spokojnej w Topoli Małej trwa montaż lamp ulicznych.

W sumie powstanie 21 słupów oświetleniowych. Inwestycja kosztować będzie prawie 110 tysięcy złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy. Lampy będą typu LED. Budowa linii była konieczna. Po obu stronach drogi znajduje się gęsta zabudowa domków jednorodzinnych. Wcześniej wykonanie inwestycji było  niemożliwe. Część terenu należała bowiem do Skarbu Państwa, dopiero po przejęciu gruntów przez gminę Ostrów Wielkopolski było możliwe założenie oświetlenia. Budowa oświetlenia ulicznego ma zakończyć się do końca lutego.
Każdego roku gmina Ostrów Wielkopolski na oświetlenie uliczne dróg (zużycie prądu + utrzymanie oświetlenia) wydaje prawie milion złotych.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe