Powiat Ostrowski: Turniej opowiadań

  • 21.02.2020, 08:03
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Turniej opowiadań
W Zespole Szkół Technicznych rozstrzygnięto siódmą edycję konkursu literackiego ,,Turniej Opowiadań''.

Udział w konkursie wzięło sześć szkół powiatu ostrowskiego, jedenaścioro uczestników nadesłało opowiadania, w których poruszano wiele tematów. Kryminał, sensacja, surrealizm, czasami antyczna tragedia. Walka z systemem i totalitaryzmem, potrzeba akceptacji, miłości, przyjaźni. Ludzkie uczucia, problemy, czasem ubrane w metaforę fantasy. Na ukojenie pojawiła się baśń, która zawsze przypomni o tym, co najważniejsze.
Tegoroczni jurorzy: Justyna Kociemba-Żulicka, nauczyciel języka polskiego w II LO, nauczyciel akademicki,  Malgorzata Juda-Mieloch, obecnie konsultant ds. przedmiotów ogólnokształcących w ODN w Kaliszu, również pracowała jako nauczyciel języka polskiego oraz Agnieszka Jarmuszczak, zwykły czytelnik. Oprawę graficzną konkursu – plakat i dyplomy – przygotował Leon Kruszyk, uczeń trzeciej klasy graficznej ZST.
Laureaci: I miejsce dla Anna Wikarjak III LO, II miejsce Aleksandra Gałczyńska III LO, III miejsce ex aequo Julia Woźniak ZST i Kacper Wiczyński ZSE. Wyróżnienie otrzymała Maria Kurdyła III LO.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe