Kalisz: Odpowiedzialna kaliszanka

  • 20.02.2020, 17:01
  • Ryszard Binczak
Kalisz: Odpowiedzialna kaliszanka
Postawą godną naśladowania wykazała się 34-letnia mieszkanka Kalisza, która uniemożliwiła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Niektórzy użytkownicy dróg wciąż nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie może doprowadzić do tragedii. By im zapobiec policjanci podczas codziennych służb sprawdzają stan trzeźwości kierowców, poruszających się po naszych drogach. Cieszy fakt, że nie tylko mundurowi pracują na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale również mieszkańcy miasta i powiatu, którzy coraz częściej reagują widząc podejrzane manewry kierowców.
To właśnie dzięki takiej zdecydowanej reakcji obywatela udało się wyeliminować z ruchu kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. Do zdarzenia doszło 18 lutego br. około godziny 14.00. 34-letnia mieszkanka Kalisza zauważyła, że jadący fordem mężczyzna ma problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Kobieta podejrzewając, że kierujący autem może być pijany, postanowiła obserwować jadący przed nią pojazd. Kiedy zobaczyła, że mężczyzna skręca na parking, pojechała za nim. Chwilę później wykorzystała nadarzająca się okazje i kiedy ford zatrzymał się, podeszła do auta i wyciągnęła kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie o całej sytuacji powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
Na miejsce został skierowany patrol, który potwierdził przypuszczenia 34-latki. Badanie stanu trzeźwości, przeprowadzone przez policjantów wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierowcy forda. Nieodpowiedzialnym uczestnikiem ruchu drogowego okazał się 49-letni mieszkaniec Kalisza. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kiedy ponownie będzie mógł usiąść za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu, o tym zdecyduje sąd.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat pozbawienia wolności.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe