Piłka ręczna: Ostrowianie mistrzami Wielkopolski!

  • 20.02.2020, 12:24
  • Ryszard Binczak
Piłka ręczna: Ostrowianie mistrzami Wielkopolski!
W Ostrowie rozegrany został finał wojewódzki turnieju szkół ponadpodstawowych w piłce ręcznej. Wygrała go zdecydowanie drużyna Zespołu Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU trenowana przez Rafała Stempniaka.

Szkoła od lat znana jest ze szkolenia sportowego piłkarzy ręcznych, które odbywa się w ramach klas sportowych oraz zajęć  sks. Poziom szkolenie sportowego jak magnes przyciąga utalentowanych nastolatków. Wśród zwycięskiej drużyny przeważają ostrowianie, ale są też  uczniowie, którzy pochodzą z województwa mazowieckiego. Zdecydowali się na edukację daleko od domu rodzinnego po to, aby szkolić się sportowo i zawodowo w technikum na ul. Kantaka w Ostrowie.  Szkoła od lat współpracuje z Klubem Piłki Ręcznej OSTROVIA.  
Absolwenci tej szkoły czasem decydują się na karierę sportową w polskich lub europejskich klubach sportowych. Taką karierę wybrali Krzysztof Lijewski, Bartłomiej Jaszka, Łukasz Jaszka, Marek Szpera, Michał Bałwas, Błażej Potocki, Krzysztof Łyżwa, Arkadiusz Galewski, Mateusz Jedwabny, Dominik Kaszuba, Tomasz Klara, Michał Bartnik, Marcin Bednarek, Przemysław Słupianek, Paweł Piosik, Przemysław Sobczak, Paweł Zieliński. Wielu z nich było reprezentantami Polski, a kilku olimpijczykami.  Wielu po zakończeniu kariery często nadal jest związanych z piłką ręczną jako trenerzy i nauczyciele wychowania fizycznego lub sędziowie sportowi.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe