Lekkoatletyka: Cztery medale

• 19.02.2020, 09:10
Z czterema medalami wrócili z Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 w Toruniu lekkoatleci ostrowskiej Stali.

Podobnie jak w ubiegłym roku znakomicie spisali się lekkoatleci ostrowskiej Stali w Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20. Przed rokiem złote medale wywalczyli: Natalia Benedykcińska i Patryk Wykrota. W tym roku zabrakło złotego krążka, ale sportowcy Stali LA zdobyli 4 medale i zajęli wiele czołowych miejsc. Ogólnie wystartowało aż 18. reprezentantów ostrowskiego Klubu.

Najlepiej spisał się Jakub Robotnikowski zajmując drugie miejsce w konkursie skoku w dal rezultatem 6,59 m. Kuba chyba „pokochał” te liczbę, gdyż w konkursie oddał dwa skoki na tę odległość. A ponadto jesienią 2019 r. zwyciężając w Mistrzostwach Polski U16 osiągnął… 6,59 m. Tym razem po raz pierwszy w historii klubu dwóch skoczków w dal w jednych mistrzostwach kraju zdobyło medale, gdyż na trzecim miejscu uplasował się Kuba Tuczyński – 6,43 m. Zwyciężył Jacek Gryta z Białej Podlaskiej 6,60 m. Ciekawostką jest, iż zawodników Stali szkolą… ojciec i syn. Jakuba Robotnikowskiego – Marek Walczak a Jakuba Tuczyńskiego – Michał Walczak. Ale nie ma tu mowy o rywalizacji – podczas konkursu wzajemnie współpracowali.

Z pewnością do dość szerokiego grona faworytów należał Kacper Adamczak, który w ubiegłym roku „otarł” się o medal zajmując czwarte miejsce. Podopieczny trenerki Kamili Grzegorowskiej wystartował w biegu na dystansie 2000 m. zajmując po bardzo rozsądnym biegu trzecie miejsce z wynikiem 5.39,51 s., będący halowym rekordem Ostrowa Wielkopolskiego.

Brązowym medalistą został również Dawid Grząka. Podopieczny trenera Michała Walczaka w biegu na 60 m. uzyskał zarówno w eliminacjach, jak i w finale 7,18 s. i do srebrnego medalu zabrakło mu zaledwie jednej setnej sekundy.

Bardzo niewiele do medalu zabrakło Kacprowi Zimniakowi, który w eliminacjach biegu na 200 m. U18 zajął czwarte miejsce i w finale A wystartował na czwartym torze. Podopieczny Michała Walczaka jednak nie poprawił miejsca z eliminacji i ostatecznie uplasował się na czwartym miejscu w mistrzostwach z rezultatem 23,05. Na szóstym miejscu ukończył mistrzostwa Jakub Chmielarz. Ten ambitny zawodnik w biegu finałowym na 800 m. pobiegł znakomicie uzyskując rekord życiowy 1.55,93 s.