Powiat Ostrowski: Trwają prace nad przygotowaniem projektu żłobka w Gorzycach Wielkich

  • 17.02.2020, 15:50
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Trwają prace nad przygotowaniem projektu żłobka w Gorzycach…
Kilka dni temu odbyło się kolejne spotkanie władz gminy Ostrów Wielkopolski z projektantem. Wiadomo już, że sale dla dzieci będą od strony południowej. Każda z łazienką, zapleczem socjalnym, magazynowym , szatnią i osobnym wyjściem na taras. Będzie też wózkownia.

Pomieszczenia będą przestronne. Każda z sal będzie miała powierzchnię 45 m2. Duże okna, niemal od sufitu do podłogi zapewnią najmłodszym naturalne światło i możliwość obserwowania otaczającego je świata. Dwie sale łączyć będzie specjalna mobilna ściana, którą w razie np.: uroczystości będzie można rozsunąć.

W budynku od strony północnej znajdą się m.in.: gabinety dyrektora oraz kadry nauczycielskiej, gabinet pielęgniarki, logopedy oraz pokój matki karmiącej, kuchnia wraz z zapleczem socjalnym, kotłownią i łazienkami dla pracowników. Budynek będzie ogrzewany gazem ziemnym. Elewacja zewnętrzna będzie kolorowa, w pastelowych odcieniach.

Budynek powstanie na działce należącej do Gminy Ostrów Wielkopolski. Tuż za istniejącym przedszkolem, z dala od drogi, w otoczeniu zieleni. Tuż obok żłobka powstanie nowoczesny i bezpieczny dla najmłodszych plac zbaw. Inwestycja kosztować będzie kilka milionów złotych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z rządowego programu Maluch+.

W nowym żłobku pracę znajdzie od 22 do 24 osób.

- Zainteresowanie pracą w żłobku, już na tym etapie inwestycji jest bardzo duże. Na razie skupiamy się na przetargu i dopięciu wszelkich najmniejszych szczegółów budowalnych. Dopiero w kolejnym etapie rozpoczną się prace związane z rekrutacją. Proszę śledzić naszą stronę internetową. Tam w pierwszej kolejności pojawi się informacja o naborze pracowników do żłobka. - podkreśla Piotr Kuroszczyk, wójt gminy.

Informacja o rekrutacji oraz wszelkie niezbędne informacje dostępne będą na www.ostrowwielkopolski.pl

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe