Powiat Ostrowski: Spotkanie sprawozdawcze OSP w Tarchałach Wielkich

  • 15.02.2020, 16:05 (aktualizacja 15.02.2020, 16:28)
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Spotkanie sprawozdawcze OSP w Tarchałach Wielkich
Trwa kampania sprawozdawcza w szeregach Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie gminy Odolanów.

Ostatnio odbyło się spotkanie sprawozdawcze z członkami OSP z Tarchał Wielkich. Organizacja ta należy do najbardziej prężnych i największych w gminie. Zrzesza ponad  60-ciu członków w tym 7 kobiet. Niemal na każdym zebraniu przyjmuje się nowych członków i tak samo było również  i teraz. W szeregi OSP wstąpili małżeństwo Agnieszka i Mateusz Mickiewiczowie oraz Daniel Bijak.  Obszerne sprawozdanie z działalności za rok ubiegły przedstawił prezes OSP druh Tomasz Pacyna.
Ze sprawozdania wynikało, że strażacy z Tarchał Wielkich należący do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego  uczestniczyli w roku 2019 w 36 akcjach pożarniczych i  innych. Wzbogacili się o miedzy innymi sprzęt do szkolenia kwalifikowanej pierwszej pomocy „fantom” osoby dorosłej i niemowlaka, defibrator szkoleniowy i zestaw do segregowania poszkodowanych osób w wypadkach  samochodowych.
Wsparcia finansowego udzielił samorząd gminy na kapitalny remont dachu remizy. Po przedstawieniu sprawozdania zebrani jednomyślnie udzielili absolutorium zarządowi za rok ubiegły. Wśród zaproszonych gości pojawili się: Jacek Wiśniewski- Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wlkp, Jan Prokop Zastępca Burmistrza, Grzegorz Finke prezes zarządu M-G ZOSP RP w Odolanowie, Dariusz Kmiecik- Komendant Gminny OSP, Radny Powiatu Ostrowskiego Józef Wajs, Marian Dolata- Radny Gminy, Elżbieta Tomczak Sołtys wsi, Katarzyna Krenc przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, Bartosz Śmigiel- Przewodniczący LZS „Tarchalanka,”  Henryk Kwiatkowski - Prezes honorowy Zarządu Powiatowego ZOSP RP oraz grono honorowych członków OSP.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe