Powiat Ostrowski: Skalmierzycka Karta Seniora

  • 15.02.2020, 15:51
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Skalmierzycka Karta Seniora
W Starym Kinie odbyła się konferencja dotycząca „Skalmierzyckiej Karty Seniora”. Jej organizatorem był burmistrz Gminy i Miasta Jerzy Łukasz Walczak we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Nowych Skalmierzycach.

Motywem głównym było zaprezentowanie mieszkańcom partnerów programu „Skalmierzycka Karta Seniora”. Są to firmy i przedsiębiorcy, którzy w ramach współpracy oferują osobom w wieku 60+ ulgi, stałe zniżki czy okresowe oferty specjalne na swoje usługi i produkty. Przybyłym partnerom burmistrz wręczył tabliczki przystąpienia do Programu, a następnie wykonano wspólne pamiątkowe zdjęcie.

W drugiej części konferencji z prelekcjami wystąpili: Mateusz Fedorowicz – ratownik medyczny, który podzielił się wiedzą na temat teleopieki, czyli systemu zdalnej opieki senioralnej oraz Aleksandra Jaśkiewicz – starszy specjalista pracy socjalnej, która zaprezentowała działania podejmowane przez tutejszy M-GOPS na rzecz seniorów.

Głos zabrał również burmistrz Jerzy Łukasz Walczak, który podziękował seniorom za liczne przybycie, partnerom programu za chęć współdziałania dla dobra osób w wieku senioralnym oraz osobom zaangażowanym – pracownikom ośrodka pomocy, urzędu i centrum kultury za aktywności podejmowane względem seniorów. Miłym akcentem były spontaniczne podziękowania przewodniczącej skalmierzyckiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów skierowane do burmistrza i wszystkich podmiotów działających z myślą o seniorach.

Po konferencji na uczestników czekał poczęstunek, liczne ulotki oraz „pudełka życia” przygotowane przez tutejszy OPS.

Wydawanie kart urząd rozpocznie w pierwszym tygodniu marca – będzie można je odbierać w Referacie Spraw Społecznych i Rodziny (pokoje nr 3 i 4, parter). Każdy z seniorów otrzyma smsa z powiadomieniem na podany we wniosku numer telefonu.

 

Samorząd będzie starać się pozyskiwać kolejnych partnerów Skalmierzyckiej Karty Seniora i w związku z tym zapraszamy do współpracy następnych przedsiębiorców chcących włączyć się w to przedsięwzięcie. Na razie są to: Kwiaciarnia Róża Alina Krupińska Nowe Skalmierzyce, Pracownia Fryzur Agnieszka Banasiak Nowe Skalmierzyce, ROLOGRÓD Handel i Usługi Rolnicze Jan Chlasta Nowe Skalmierzyce, Bankiet & Fitness Sylwia Boczula Skalmierzyce, Optyka Okularowa Maria Kasprzak Nowe Skalmierzyce, Spółdzielczy Związek Grup Producentów Rolnych LAZUR Nowe Skalmierzyce, ART-FOCUS Natalia Różańska Nowe Skalmierzyce, MARION TRADE Robert Lewandowski Nowe Skalmierzyce, Studio Uroda Maria Rogowicz Nowe Skalmierzyce, Sklep spożywczo-monopolowy Katarzyna Grabowska Droszew, „Brucki” Adam Brucki Nowe Skalmierzyce, PPH EKO-FARB J. Zakrocki, S. Zakrocki Nowe Skalmierzyce, Pawilon Handlowy „Rolnik” J. Dolata, M. Kwuka, A. Dolata Skalmierzyce, Gabinet Psychologiczny Magdalena Iskierka, STUDIO BEAUTY Sylwia Mikołajczyk Nowe Skalmierzyce, STUDIO BEAUTY Olga Klaczyńska Nowe Skalmierzyce, Magia Fryzur Mobilny Salon Fryzjerski Magia Fryzur Patrycja Twardowska.

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe