Ostrów: „Wielkopolskie” miasta wymieniły doświadczenia i inspiracje

  • 13.02.2020, 14:09
  • Ryszard Binczak
Ostrów: „Wielkopolskie” miasta wymieniły doświadczenia i inspiracje
Samorządowo-komunalna delegacja z Gorzowa Wielkopolskiego na czele z prezydentem Jackiem Wójcickim odwiedziła Ostrów Wielkopolski w środę 12 lutego.

Celem wizyty była wymiana samorządowych doświadczeń, szczególnie w zakresie gospodarki komunalnej.

- To już kolejna tego rodzaju wizyta studyjna, której gospodarzem jest Ostrów Wielkopolski. Jako ostrowianie możemy być dumni, że inne polskie miasta, w tych niełatwych dla samorządów czasach, chcą inspirować się naszymi rozwiązaniami – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W skład gorzowskiej delegacji weszli prezydent Jacek Wójcicki, zastępca prezydenta Agnieszka Surmacz, prezes komunalnej grupy kapitałowej Inneko Łukasz Marcinkiewicz oraz radna miasta Marta Bejnar-Bejnarowicz.

- W ramach samorządowej współpracy podzieliśmy się doświadczeniami i rozwiązaniami związanymi z funkcjonowaniem gospodarki komunalnej oraz zaprezentowaliśmy nasze innowacyjne działania z zakresu budowania lokalnej energetyki – wskazuje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Merytoryczne rozmowy dotyczyły ostrowskiego modelu zarządzania gospodarką komunalną oraz innowacyjnego w skali ogólnopolskiej projektu Ostrowskiego Rynku Energetycznego. Podczas wizyty przedstawiciele obu „wielkopolskich” miast wspólnie zastanawiali się również, jak samorządy mogą zmierzyć się z niełatwą w całym kraju sytuacją w gospodarce odpadami. Delegacja z Gorzowa zwiedziła również elektrociepłownię OZC, gdzie pokazano proces wytwarzania ostrowskiej zielonej energii.

- Międzysamorządowa i branżowa wymiana doświadczeń i wzajemnych inspiracji jest niezmiernie ważna w obliczu aktualnych wyzwań dla miast oraz zmieniających się warunków prawnych, ekonomicznych i cywilizacyjnych ich funkcjonowania –podsumowuje Mateusz Nycek, współorganizator wizyty z ostrowskiego CRK i członek ogólnopolskiej Komisji Polityki Miejskiej i Rozwoju Miast Związku Miast Polskich.

Samorządowo-komunalna wizyta delegacji z Gorzowa Wielkopolskiego była kolejną okazją do branżowych dyskusji i wzajemnej wymiany lokalnych doświadczeń. W ostatnim roku podobne wizyty w Ostrowie Wielkopolskim odbyły m.in. samorządowe władze Kielc, Świdnicy, Augustowa i Sejn.

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe