Ostrów: Opłata za śmieci bez druków

  • 07.02.2020, 14:24
  • Ryszard Binczak
Ostrów: Opłata za śmieci bez druków
Od tego roku pracownicy ostrowskiego Urzędu Miejskiego nie dostarczają już do domów i mieszkań druków płatności za gospodarowanie odpadami.

Dzieje się tak dlatego, że wielu mieszkańców dokonuje płatności na pomocą bankowości elektronicznej. Osoby, które jednak z niej nie korzystają mają wiele innych opcji do wygodnego wniesienia opłaty.
Należy pamiętać, że przy dokonywaniu wpłat wciąż korzystamy z dotychczasowych danych – nie zmienił się nr rachunku bankowego, na który dokonujemy wpłaty, ani wpłacana kwota. Za odpady komunalne zbierane i odbierane w sposób selektywny to nadal 18 zł miesięcznie od każdej osoby zamieszkującej nieruchomość, a za gromadzenie odpadów komunalnych w sposób zmieszany - 33 zł na miesiąc od mieszkańca. Z 30-procentowej ulgi korzystają członkowie rodzin wielodzietnych. Nie ulega też zmianie termin dokonania opłaty - wpłacamy do 10 dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni na indywidualny numer konta.
Opłaty za gospodarowanie odpadami mogą być wnoszone w punktach kasowych WODKAN Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Ostrowie Wielkopolskim – Partyzancka 27, Asnyka 8 oraz Grabowska 29a. Nie potrzebujemy w tym przypadku żadnego druku. Wystarczy podać imię, nazwisko i adres. Zapłacimy gotówką lub za pomocą karty płatniczej.
- Płatności kartą można dokonać również w Wydziale Finansowym Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim (II piętro, pokój 216). Zachęcamy mieszkańców Ostrowa do dokonywania wpłat za pośrednictwem bankowości elektronicznej. To szybki i łatwy sposób dokonania opłaty, bez konieczności wychodzenia z domu i tracenia czasu w kolejce do kasy – mówi Mikołaj Kostka, zastępca prezydenta Miasta.
Jeśli jednak zależy nam na posiadaniu druku płatności, można je otrzymać „od ręki” w Referacie Gospodarki Odpadami i Energetyki Miejskiej. Można także wysłać e-mail na adres [email protected],  a urzędnicy zwrotnie prześlą druk na wskazany adres e-mail.
W razie pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Referatem Ochrony Środowiska – osobiście w ostrowskim Urzędzie Miejskim, pokój 227 lub nr telefonu: 62/ 58-22-226, 62/ 58-22-239 w godz. 8.00-16.00.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe