Powiat Ostrowski: Ferie na nartach

  • 07.02.2020, 12:21
  • Ryszard Binczak
Powiat Ostrowski: Ferie na nartach
Prawie 50 osobowa grupa uczniów z gminy Ostrów Wielkopolski wypoczywała aktywnie w miejscowości Zawoja, położonej u stóp Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim.

Wyjazd był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Organizacja przekazała na wyjazd aż 40 tysięcy złotych. Dzięki tak dużemu wsparciu dzieci za tygodniowe wakacje płaciły jedynie 250 złotych. W ramach wypoczynku miały zapewniony transport, pełne wyżywienie, nocleg, kompletny sprzęt narciarski, wycieczki oraz wiele atrakcji.

- Już po raz trzeci Komisja wspiera finansowo organizacje zimowych wakacji. Cieszymy się, że tak wiele dzieci korzysta z tej oferty. To zawsze aktywnie spędzony czas na świeżym powietrzu i na pewno wesoło. Proszę pamiętać, że obóz ma także charakter profilaktyczny. Uczymy dzieci jak groźne mogą być uzależnienia. Dziś to nie tylko alkohol, narkotyki i dopalacze, ale także gry komputerowe, hejt w Internecie i wiele, wiele innych niebezpieczeństw czyhających w sieci. - podkreśla Maria Bera, przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Organizatorem wypoczynku był Uczniowski Klub Sportowy „Tęcza” działający przy Szkole Podstawowej w Lamkach, z Tomaszem Mockiem na czele. Główną atrakcją wyjazdu była nauka i doskonalenie jazdy na nartach pod okiem pięciu wykwalifikowanych instruktorów narciarskich. Uczniowie zostali podzieleni na 5 grup, według umiejętności jazdy na nartach. Na każde dziecko czekał kompletny strój narciarski. Białe szaleństwo w zimowych warunkach było dodatkowo okazją do wspólnej zabawy w sprzyjającej atmosferze. Dla uczestników przygotowane zostały również warsztaty profilaktyczne oraz zajęcia świetlicowe, które odbywały się w ośrodku wypoczynkowym.

 

Dodatkowo odbyło się spotkanie z góralami spod Babiej Góry. Dostarczyło ono uczestnikom nie tylko wspanialej zabawy i humoru, ale przybliżyło też regionalną historię, tradycje i obyczaje. Uczniowie słuchali prawdziwej góralskiej muzyki, poznawali tradycje, góralskie stroje, tańce oraz regionalną gwarę. Kolejną atrakcją był przyjazd twórców ludowych, którzy wspólnie z dziećmi wykonali figurki z siana, by później ozdabiać je dodatkami. Niewątpliwie dużą atrakcją okazał się wyjazd na największe podhalańskie termy do Chochołowa, gdzie uczestnicy korzystali z nowoczesnych atrakcji kompleksu.

Podczas podsumowania wyjazdu uczniowie otrzymali pamiątkowe kubki termiczne oraz dyplomy za udział w warsztatach profilaktycznych.

- Zimowy wypoczynek bez wątpienia dostarczył niezapomnianych wrażeń i pozwolił na wartościowe spędzenie ferii zimowych. Cieszy się on ogromną popularnością, a zadowoleni uczniowie już pytają o kolejne projekty - powiedział Tomasz Mocek, wieloletni koordynator i pomysłodawca wypoczynku.

 

 

Ryszard Binczak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe